23 Mayıs 2022

Kuaför Salonlarında Saç Kesimi ve Kahvaltı Birarada

GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ

Başlığı görünce, bu haberin seçkin kuaför, spa ve güzellik salonlarında verilen hizmet sırasında müşterilere sunulan içecek ve aperatifler olduğunu düşünebilirsiniz ama aslında bahsettiğim sadece bu değil.

Londra’daki Percy&Reed, müşterilere verilen hizmette bundan fazlasını yaparak bir adım daha ileriye gitmiş. Müşterilerinden sabah randevularını alırken kahvaltı için verdikleri ön siparişleri de alıyorlar ve randevu saatinde tarzınıza göre istediğiniz kahvaltınız çoktan hazırlanmış oluyor.

Percy&Reed’s Breakfast Club ( Percy ve Reed Kahvaltı Kulübü) müşterileri için sabah randevularında artık hangisini önceden istemişlerse; Kruvasanlar, çörekler, baget ekmekler, meyve ve tahıl granüllerinin karışımından oluşan kasede granolalar, yulaf ezmeleri, istediğiniz malzemelerle hazırlanmış sıcak sandviçler vb. kahvaltı malzemelerinin yanında kahve, çay, portakal suyu gibi sıcak ve soğuk içecekler hatta istediğiniz gazete bile mevcut oluyor ve geldiğinizde size servis ediliyor. Böylece, kahvaltısını dışarıda yapıp işe gidenler kahvaltı siparişi ve hazırlanması için beklemeyip zamandan kazanmış oluyorlar. Bu hem dışarıda kahvaltı edip de traş olmaya giden erkekler için ya da sabah önce saçlarına fön çektirip işe gitmek isteyen kadınlar için güzel bir hizmet olarak görünüyor. Kahvaltı tutarı ise; saç hizmeti ile beraber kesilen faturaya ekleniyor.

GranolaFiyatlar sipariş ettiğiniz ürüne göre değişiyor, mesela tereyağlı bir kruvasan’ın fiyatı 1,25 Sterlin, bal ve yoğurtla karıştırılmış Villandry Granola (karışık tahıl ve kuru meyve granülleri) ise 3,25 Sterlin. Londra, dünyanın en pahalı şehirlerinden biri ve tabi ki bu rakamlar da ona göre ama aynı hizmet Türkiye’de, özellikle işyerlerinin yoğun olduğu bölgelerde verilse, rakamların çok daha ucuz olacağına ve hizmetin ilgi göreceğine eminim.

Aslında burada Percy&Reed’in kahvaltı servisinden çok fazla para kazandığını sanmıyorum, sadece çapraz promosyon tekniğini çapraz pazarlama olarak uygulamış ve müşteri sayısını artırarak, asıl işleri olan kuaförlük hizmetleri vereceği müşteri kitlesini ve bilinirliklerini artırmışlar.

Buradan da anlaşılacağı gibi, mevcut işyerinizde gerçekleştirdiğiniz bazen minik bir inovasyon fikri, işinize oldukça katkı sağlayabiliyor ve rakiplerinizden daha öne geçebiliyorsunuz. İş fikirleriniz, küçük ekstra (ek ) hizmetler veya müşterilere daha farklı yaklaşımlarla, kasanıza daha fazla para olarak dönebiliyor.

Percy and Reed : www.percyandreed.com/breakfast/

Kaynak: SpringwiseKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*