16 Mayıs 2022

Ekolojik, Geri Dönüşümlü ve Yeniden Kullanılabilen Tebrik Kartları

yeşil iş fikirleri

Tebrik Kartı Derneği’ne göre; Amerikalılar bazı tebrik kartlarını, her yıl 7 Milyar kere takas ediyorlar. Bir hayal edin, dünya üzerinde bu kadar kartla her yıl ne kadar kağıt ve mürekkepten tasarruf edilir ve çöp haline gelmesi önlenir? Bilindiği kadarıyla, şimdiye kadar iki farklı kıtada, geri dönüşümlü kart üreten firma hizmet veriyor…

Bunlardan biri olan, Minnesota temelli Regreet(Dönüşümlü Tebrik Kartı) ; kolay kullanımlı etiketler ve şık tebrik kartları yapmak için daha önce kullanıp artık kullanmadığımız posta malzemelerini kullanıyor. Regreet kart alıcıları basit bir uygulamayla imzalı mesajlarını kendileri yazıyorlar. İstediğiniz takdirde, zarfın içine, sizden sonraki kullanıcı için bir zarf, bir yaprak not kağıdı ve tebrik kartından oluşan “ Hop Along” kiti ekleyebiliyorsunuz. Kartları gönderirken zarfın arkasına bir yolculuk etiketi de ekleyebilirsiniz, bu kodlu etiketler, zaman içinde kartın dünyanın nerelerini dolaştığını takip etmemizi sağlıyor.

Basit bir Regreet kiti; 4 zarf , 4 yolculuk etiketi, 4 imza etiketi, 4 yaprak not kağıdı ve tebrik kartını içerir. Kitler 4’lü paketler halinde satılıyor ve fiyatları 11.99 $ (Dolar.) Bu kartların gelirinin bir kısmı, seçilmiş olan ve kar amacı gütmeyen yardım kuruluşlarına aktarılıyor.

Regreet Web: www.regreet.com

Avusturalyalı Merry-Go-Round (Neşelen-Git-Dolaş) tebrik kartlarında ise; mesajlar desenli tebrik kartlarının içindeki ince astar kağıtlara yazılıyor ve mesaj alındıktan sonra bu ince astarı çıkarıp yerine yeni bir astar takarak kendi mesajınızı yazıyor ve aynı tebrik kartını yeniden kullanabiliyorsunuz.

Avusturalyalı çocuk kitabı çizerleri, Featuring diye bilinen sanatı (Featuring Art) , bir kart koleksiyonu şeklinde, Merry-Go-Round kartlarına, yedek kartlarına ve talimatnamesine uygulamışlar. Her koleksiyon sınırlı sayıda basılıyor ve kartlar zaman geçtikçe daha değerli hale geliyorlar.

Kartın ilk gönderiminden itibaren dolaşım tarihlerini izlemek için, kullanıcılar, kartın arka yüzüne gönderim tarihlerini yazarak bir tarih dizini oluşturabilirler, böylece kartı alan kişi Merry-Go-Round kartının hangi tarihlerde kimler arasında dolaştığını görebilir.

Kartlar hem online olarak satışa sunulmuş hem de Avusturalyalı ve Yeni Zelandalı perkandeciler aracılığıyla da satışları yapılıyor. Merry-Go-Round kartları 6’lık kart setleri halinde 23.95 Avusturalya Dolarından satılıyor. Bu tür geri dönüşebilen malzemelerle üretilen ekolojik zarflar ve aynı tebrik kartlarının yeniden kullanılabilir olması, tebrik kartları için kullanılan ağaçların kesimini ve mürekkep kullanımını da azaltmış ve dünya üzerinde sürdürülebilir yaşam koşullarına katkıda bulunmuş oluyor.

Merry-Go-Round Web: www.merrygoround.com.au

Kaynak: Springwise

Ekolojik ürünlere yatırımlar gün geçtikçe daha da artmakta ve bu ürünlerin kendi piyasası özellikle yurtdışında çoktan oluşmuş ve ülkemizde de oluşmaya başlayan çevre bilinciyle ekolojik ürünler de marketlerde, pazarlarda ve mağazalarda  markalı-sertifikalı olarak kendi yerlerini almaya başladılar bile… Bildiğiniz gibi, her sektörde olduğu gibi ilkler daha çok kazanır. Üstelik ekolojik ürünler piyasasının, yaratıcılığa ve yeni iş fikirlerine oldukça açık bir sektör ve diğer sektörlere oranla, özellikle vizyon sahibi yatırımcıların dikkatini çekmek için çok daha uygun bir alan olduğu söylenebilir.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*