18 Ocak 2022

Kadın Girişimcilerin Ürünlerine Özel Satış Yeri: Kadın Eliyle ve Bir Kadın Girişim Projesi: Efsun

kadın ürünleri satış sitesi ve girişimci neslihan memigüven'in başarı öyküsü

Aslında bu yazıda sadece Neslihan Memigüven ve KAGİDER 2006  “Yılın Girişimcisi” ödülü alan girişimi “Efsun” dan bahsedecektim ama ne zamandır tanıtmayı planladığım ve sadece kadın girişimcilerin ürettiği ürünleri satmasına olanak tanıyan satış sitesi “Kadın Eliyle”’de de olduğunu öğrenince ikisini bir arada anlatmaya karar verdim.

Neslihan Memigüven cesur bir girişimci. 2005 yılında Avusturalya’ya gittiğinde, orada soğuk yöntem ile üretilmiş sabunlar ilgisini çeker. Bildiğimiz doğal zeytinyağı sabunlarının temizliğinin yanında, nemlendirme ve bakım özelliklerini de içinde barındıran bu sabunlardan Türkiye’ye dönerken örnek olarak yanında getirir. Ne zamandır kendi işini kurmak isteyen Neslihan Memigüven için bu sabunlar, o zamanlar Türkiye’de yeni gelişen doğal ürünler pazarında “güvenilir ve erişilebilir” ürünler konusunda öncülük eder.

2006 yılında yolu KAGİDER’le kesişen ve bunu “hayatında bir dönüm noktası” olarak gören Neslihan Memigüven, aday proje olarak KAGİDER’de “Girişimcilik Eğitimi” alır. Böylece ev mutfağında gerçekleşen denemeler, atölyeye geçiş sürecinde daha kendinden emin ve profesyonel adımlara dönüşür ve başarıya ulaşır.

Merak edenler için “Efsun Natural” web adresi: www.efsunnatural.com

Neslihan Memigüven aynı zamanda ürünlerini “Kadın Eliyle” web sitesinde de sergilemektedir.  Kadın Eliyle, sadece kadın girişimcilerin ürünlerinin satıldığı bir site ve genellikle el yapımı ve katkısız ürünlerin satışını sağlamakta. 1995’te Karum Danışmanlık tarafından kurulan site aynı zamanda STK( Sivil Toplum Kuruluşları) ile işbirliği yaparak onlara kaynak aktarımı da sağlıyor, yani bu site üzerinden yapacağınız alışverişlerin bir kısmı Türk Kadın Girişimcilerin güçlendirilmesine gidiyor.

Kadın Eliyle Ürün Kategorileri ise şu şekilde:

Organik ve Doğal Market

Organik Temizlik Ürünleri

Ev Dekorasyon

Çeyiz Sandığı

Bebek Dükkanı

Keçe Ürünleri

Kırtasiye ve Kitap

Kişisel Bakım

Aksesuarlar

Tekstil

Gıda

İlgilenenler için web adresi: www.kadineliyle.com

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: Kadın Girişimcilerin Ürünlerine Özel Satış Yeri: Kadın Eliyle ve Bir Kadın Girişim Projesi: Efsun

  1. Merhaba böylesine güzelbir konuda bizlere vermiş olduğunuz bilgiler için size nekadar teşekür etsem azdır bu güzel yazıların devamını bekler çalışmalarınızda başarılar dilerim

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*