20 Mayıs 2022

Adana’lı Kadın Girişimci Özen Özer’in Güneş Enerjisi Projeleri

Güneş Enerjisi Girişimcisi Özen Özer

Özen Özer Adana’lı bir kadın girişimcimiz. Kendisi eskiden ev kadını iken, 2 yıl önce eşi Tahir Özer ile birlikte güneş enerjisi sistemleri üreten Korona isimli bir şirket kurmuşlar, şimdi ise yine güneş enerjisi sistemi kurdukları, elektriksiz köyleri aydınlatıyorlar.

15-20 yıl kadar dayanma ömrü olan bu sistem 10.000 TL.ye mal oluyor ve bu şekilde şimdiye kadar 20 köy evini elektriğe kavuşturmuşlar. Ayrıca sisteme eklenen akülerle bir evdeki buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi, aydınlatma gibi ihtiyaçlar gece gündüz, tüm gün boyunca karşılanabiliyor. Özen Özer ve eşi, sistemi ayrıca Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihraç etmeyi planlıyorlar.


Şirketin kuruluş hikayesi de ilginç: O zamanlar Özen Özer’in eşi Tahir Özer bir partinin milletvekillik aday adayı olunca seçim propogandası olarak güneş enerjisinden elektrik üretme projeleri hazırlamış ama aday olamayınca bunu kendilerinin yapabileceği bir işe dönüştürmüş. Kimbilir belki de kaybetmiş görünürken aslında daha fazla kazanmış. Krizden, birlikte düşünüp taşınıp fırsat çıkarmışlar. Bu benim çok üzerinde düşündüğüm bir konudur. Gerçekten kayıp olan nedir? Bazen bize o an için kötü görünen durumlar aslında bizim çok daha iyi bir yere ulaşmamız için gerçekleşmiş olabiliyorlar. Sanırım burada da benzer bir durum söz konusu…

Özen Özer’in söylediğine göre bir sonraki hedefleri: Gezici Elektrik Santrali. Güneşin olduğu her yere elektrik götürmeyi amaç edinmişler.

Özen Özer’in firması Korona bu yıl Tüyap’ın Tarım ve Sera fuarına da katılmış ve orada ürettikleri güneş enerji sistemlerini tanıtmışlar. En çok da ” güneş enerjisiyle cep telefonunu şarj eden cihazları”ilgi çekmiş. Bu cihazlar özellikle açık alanlarda, tatilde bir kampta ya da elektrik olmayan bir yerde iseniz çok faydalı olabilir görünüyor. Her çeşit cep telefonuna adapte olabilen bu cihazı da 25 TL.den sattıklarını web sitelerinde duyurmuşlar.

www.koronaenerji.com.tr

Yararlanılan Kaynak: Referans GazetesiKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

2 Yorum: Adana’lı Kadın Girişimci Özen Özer’in Güneş Enerjisi Projeleri

  1. 50 dönümlük narenciye bahçesine güneş enerjili elektrik sistemi kurmak istiyorum. dalgıç pompa 30 luk. ne kadar maliyet olur. aydınlatırsanız sevinirim tşklr

  2. Süper yapmış Şimdi de Enerji bakanı acıklama yapmıştı İsteyen elektrigini evinde üretecek 500 kw kadar süper fazlasını devlet alacak avrupada yıllardır böyle iyi bişi.

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*