26 Eylül 2017
Arabası Serviste Bekleyen Müşterilere Özel Alışveriş Gezileri

GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ

 
 
 

Çeviri yapılan kaynak: Springwise

Müşteri sadakati denen kavram üzerinde minik bir inovasyon yapılır ve bir iş fikri daha hedefine ulaşır…

İngiltere’de, bağımsız Porsche bayisi olan Autofarm, arabaları serviste bakımda beklerken, müşterilerinin kıymetli zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için, yakınlardaki lüks bir alışveriş merkezine ücretsiz seyahatler düzenliyor.
Autofarm, müşterilerinin servis için garajda çok bekledikleri görünce,bir karar alıyor ve diyelim 4 saat bekleyen müşterileri için, 4mil ötedeki Bicester Vİllage’te bulunan ve çok tercih edilen indirimli butik ve restoranlara bir sürüş organizasyonu düzenliyor. İlginç olan Autofarm bu fikri; son zamanlarda Porsce servisine gelen kadınların artması üzerine, özellikle kadın ve anne sürücülerin sıkılmaması ve arabaları servisteyken eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla düşünmüş:)

Autofarm Atölye Müdürü Robin Bartholomew bu durumu şöyle açıklıyor: Servise bırakılan araçları almak, genelde evin hanımlarına düşüyor. Çocuklarının ise beklerken sıkılmaları anlaşılabilir bir durum, ama böyle bir fırsat onlara, bir servisin bekleme salonunda veya tamirhane kısmında beklemekten daha cazip ve rahat geliyor.

Bu küçük seyahat hizmeti fikri ve uygulanışı; Autofarm’a hem sadık müşteriler kazandırdı hem de marka bilincinin bölgede oturmasına neden oldu. Ayrıca servise arabalarını bırakmak gerektiğinde, tüketicilerin kendilerine daha fazla değer verildiğini düşündüklerinden Autofarm’ı tercih etmelerine neden oldu.

Küçük fikirler, büyük işler…

www.autofarm.co.uk

1 Yorum: Arabası Serviste Bekleyen Müşterilere Özel Alışveriş Gezileri

  1. EVET HAKLISINIZ GÜZEL FİKİR BEN KADIN OLARAK İKİNCİ DİL ARAPÇA BİLEN VE BİR ÇOK ARAP ÜLKESİ DOLAŞTIM ORADA GÖRDÜGÜM KADINLAR İÇİN İŞ POTANSİYELİ BURADAN DAHA ÇOK AMA MALESEF ÇALŞAN KADIN YOK KADINLARA ÖZEL TAKSİCİLİK KADINLAR BİR TAKSİYE BİNDİGİ ZAMAN VEYA MİNİBÜS VE OTOBÜSE EN ÇOK KORKTUGU ŞEY TACİZE UGRAMAK GENELDEDE SIKÇA RASLADIGIMIZ ŞEYLER BUNLAR AMA TÜRKİYEDE HENÜZ BÖYLE BİR OLUŞUM YOK BEN ŞUANDA B SINIFI EHLİYETİMLE HER TÜR ARACI PROFESYÖNELCE KULLANIYORUM EMİNİMKİ BENİM GİBİ TÜRKİYEDE YÜZLERCE KADIN VARDIR MALESEF TÜRKİYE GİBİ BİR ÜLKEDE YAŞAMAMIZA RAGMEN PEK SICAK BAKILMIYOR BU OLAYA AMA BEN KARARLIYIM ŞUANDA KENDİM YAPIYORUM İNŞALLAH EKİP OLARAKTA YAPABİLİRİM…

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*