16 Mayıs 2022

Çok Eski Ama Çok Bilinmeyen Bir Meslek: Arıcılık

arıcılıktan nasıl para kazanılır ve bu meslek nasıl yapılır?

İnternette dolaşırken Arıcılık ile ilgili bir foruma rastladım. Çok merak ettiğim bir meslek değildi aslında ama açıp biraz forumu karıştırmak istedim. Genelde erkek mesleği olarak gördüğüm bu meslekte kadınların da olduğunu ve girişimciliklerini gördüm. Önce arıcılık kursuna gidiyormuş bu hanımlar, daha sonra ise İŞKUR’un girişimcilik kursuna gidip, sonrasında KOSGEB Yeni Girişimci Kredisi’ne başvuruyor ve aktif arıcılığa başlıyorlarmış.

Bir şey daha öğrendim: Arıcılıkta, yeni kolonilerden her zaman ilk yıl en fazla para kazanılırmış.

Arıcılık Kursları İŞKUR aracılığıyla ya da Halk Eğitim Merkezleri’nde açılıyor. Söylenenlere göre genelde ön kayıt alıyorlar, yani özetle dedikleri şu:” Bulunduğunuz bölgedeki İŞKUR’a ve Halk Eğitim Merkezleri’ne düzenli olarak, bulursanız ilgilenen arkadaşlarınızla da gidip ne zaman Arıcılık Kursu açılacağını, katılmak istediğinizi söyleyin, talebi görünce en sonunda eğitimciyi bulup açıyorlar”

Arıcılık Forumu; tam bir Arıcılık Kütüphanesi gibi, nasıl bal elde edilir, arı seçimleri, kovanlar ve benzeri her türlü kaynak var, üyeleri çok paylaşımcı, birbirlerine deneyimlerini aktarıyor, yol gösteriyorlar. Çok da saygılı bir forum ortamı var, gördüğüm kadarıyla da bu mesleği çoğu gerçekten seviyor, değer veriyor. Eğer arıcılık mesleği aklınızın bir köşesinden geçtiyse bu foruma mutlaka göz atın derim.

www.aricilik.gen.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*