23 Mayıs 2022

Yağmurlu Havalarda Kafe ve Restoranlarda Şemsiye Satışı

GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ

Bu sene çok yağmur yağdı. Hatta bu yüzden, daha önceki yıllarda düşüş gösteren ceket ve mont satışlarında büyük artışlar olmuş, tabi bu şemsiyeler için de geçerli ama ya yağmura hazırlıksız yakalanmışsak ve ıslanmak istemiyorsak?

İngiltere bildiğiniz gibi yağmurlarıyla ünlü bir ülke. Bu yüzden, bazı uyanık kafe ve restoran sahipleri verdikleri hizmete şemsiye satışını  eklemişler, böylece hem karlarını artırıyorlar hem de müşterileri yağmura hazırlıksız çıkmışsa ıslanmamış oluyor. Siz de böyle bir iş fikriyle, mevcut gelirinize ek gelir ekleyebilirsiniz.
Bizim ülkemizde bunun ,seyyar satıcıların bile kolaylıkla uygulayabileceği bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bizde zaten, özellikle büyükşehirlerde yağmur yağar yağmaz ufak rakamlara satış yapan, bir sürü şemsiye satıcısını görebilirsiniz.  Ama onlar sadece yaya sirkülasyonunun çok yoğun olduğu bir kaç bölgede satış yapıyorlar.
Eğer lüks bir işletmeyseniz, isterseniz yağmurlu günlerde müşterilerinize kendi logonuz olan bir şemsiyeyi satmak yerine hediye edebilirsiniz, bununla promosyonun bir adım öte etkisini sağlamış olursunuz. Ya da satışını yaptığınız markalardan böyle bir promosyon talebinde bulunabilirsiniz. Bazen ufak bir jest bile güçlü müşteri sadakati yaratabiliyor, düşünülmek müşterinin hoşuna gidiyor. Böylece hem siz, hem marka hem de müşteri kazanmış olur.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*