23 Ocak 2022

Restoran Zincirinde Bedava İngilizce Dersleri

GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ

Kriz sadece bizi değil tüm dünyayı etkiliyor, artık geçmeye başladığı söylense de şirketleri epey sarstığı ve toparlanmanın herkes için kolay olmayacağı da bir gerçek. Hal böyle olunca, krizde daha fazla çalıştırılan kafalar kendi yöntemlerini ortaya çıkarıyor.

Bugünlerde İspanyol Restoran Zinciri Fresc Co. , Barcelona’da, yerel eğitim firması English Metas ile anlaşarak, mevcut müşterilerini tutmanın dışında yeni müşterilerini de restoranlarına çekmek için, günde iki saat ücretsiz İngilizce hizmeti sunuyor. İspanya’nın 11 kentinde 40 restoran işleten Fresc Co., restoranlarının ikisinde bu uygulamayı gerçekleştiriyor. Daha önce, benzer bir uygulamayı 2008 yılında Language Lounge isimli bir şirket gerçekleştirmişti, ama onun farkı; dersler için saat yoğunluğuna göre müşterilerinden 59-99Euro arasında aylık bir üyelik ücreti almasıydı.

Fresc Co.’da ise müşteriler; bir yandan yemeklerini yerken bir yandan da ücretsiz olarak İngilizce dersine katılabiliyorlar. Ayrıca, hem tanıtımları hem de pratik yapmak için internette küçük bir sosyal ağ da oluşturmuşlar. Bu fikir, dil öğrenmek isteyen ama kursların fiyatlarından yakınanları düşünürsek, bizde de uygulamak için çok makul görünüyor. Çünkü hem mekan sahibi hem de müşteri için faydalı, ortada kazan-kazan felsefesi söz konusu. Uygun fiyata İngilizce dersi için biriyle anlaşan mekan sahibi, böylece hem müşteri sayısını artırmış ve yarattığı farklılıkla rakiplerinin önüne geçmiş, hem de müşteri kurstan daha düşük bir fiyata İngilizce ders almış olur.

Ya da siz ders verebilecek derecede, çok iyi İngilizce biliyorsanız ve işe ihtiyacınız varsa ya da ek iş düşünüyorsanız, bir kafe ya da restoran sahibiyle konuşup anlaşabilir ve böyle bir uygulamayı gerçekleştiren kişiler olabilirsiniz.

Bunun illa İngilizce dersi olması da gerekmez, başka bir dil de olabilir ya da mekanda öğrenmeye uygun bir hobi de olabilir, eminim bu konuda olabilirliğine inandıktan sonra bizden de çok yaratıcı fikirler çıkacaktır:)

Merak edenler için web adresleri:

www.frescco.com

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*