23 Mayıs 2022

Gökdelen Camları Dağcılara Yeni İş Sektörü Yarattı

GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ

Profesyonel Dağcılar, son zamanların en gözde ve aranılan meslek grupları arasına girdi. Yüksekte Çalışma ya da İple Erişim Uzmanlığı olarak adlandırılan bu meslekler Akut’da görev alan profesyonel dağcılar ya da akademi mezunu sporculardan oluşuyor.

Bu sektöre Endüstriyel Dağcılık Sektörü deniyor ve şirketler bazında yaklaşık 50 milyon dolarlık bir hacme ulaştığı tahmin ediliyor. Endüstriye Dağcılık sektörünün çalışma alanları gökdenlerin yapım, onarım ve bakım aşamalarından, eğlence sektöründeki sahne ve ışık dekorlarına, baraj bakım onarımlarından köprü ışıklandırmalarına kadar değişiyor.


Sektör riskli çalışma alanları içerdiğinden güvenlik ve kullanılan ekipmanların kalitesi, ayrıca da dağcıların profesyonel olmaları çok önemli, bu da hizmetin fiyatına yansıyor. Bir dağcıya günlük olarak ekipmanlarıyla birlikte işe göre ortalama 420-750 TL. arasında değişen bir cüret ödeniyor. Aylık çalışılan projeler olursa aylık 4.000-12.000 TL.arasında maaş ödendiği zamanlar da oluyor.

İletişim kurmak, bilgi almak ya da özgeçmiş göndermek isteyenler için Endüstriyel Dağcılık Hizmeti veren firmaların listesini ve web adreslerini aşağıya ekledim, detayları oradan öğrenebilirsiniz:

Kuzey Endüstriyel Dağcılık-Ankara: http://www.kuzeydagcilik.com/v1.5/

Moment Endüstriyel Dağcılık-Ankara: http://www.momentendustriyel.com/

Alpin Endüstriyel Dağcılık-Antalya ve İstanbul: http://www.alpinedh.com/

Toprak Yüksekte Çalışma Çözümleri-İstanbul: http://www.toprakyc.com/ver2/

Yüksek İşler-İstanbul: http://www.highworks.org/anasyf.html

Technics Endüstriyel Dağcılık-İstanbul: http://www.technicsas.net/Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*