20 Mayıs 2022

Gerçek Yöneticilik Kişinin Kendi Kendini Yönetmesiyle Başlar

KİŞİSEL GELİŞİM VE LİDERLİK

Blogda yer verdiğim bazı iş fikirleri ya da öneriler, okuyan bazı kadınların gözünü korkutmuş olabilir oysa her işi birebir siz yapmak zorunda değilsiniz. Siz bir girişimcisiniz. Bir girişimci aynı zamanda iyi bir yöneticidir de.
İnanmak işin yarısıdır. Bir ekip de kurabilirsiniz ama bir ekip yönetebilmeniz ve buna ekibinizi ikna etmeniz gerek, bunun için önce kendinizi ikna edebilmeniz ve yönetebilmeniz gerek. Bu da tam olarak ne yapmak istediğinizi ve neler yapabileceğinizi keşfetmekten geçer. Ve bu da araştırmayla, çabayla, kendini geliştirmekle, dinlemekle ve gözlemle olur. İnternet bir kaynak cenneti, onu kullanın. Ücretsiz eğitimlere katılın, bilenleri dinleyin, işle ilgili kitapları okuyun, yayınları izleyin, öğrenme adına her fırsatı değerlendirin. Bahaneleriniz sizi ilerletmez, yerinizde sayar ya da geriye gidersiniz. Öğrencilik ömür boyu sürer, öğrenin. Cesur olun, kendi üzerinize gidin, hayat onu nasıl algıladığınıza bağlı olarak anlam değiştirir, ne düşünürseniz O’sunuz, güzel düşünün, iyi düşünün, verimli düşünün.
 
Hazırlanın ve harekete geçin.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*