16 Mayıs 2022

40 Dilde E-Kitap Arama Motoru

E-KİTAP SİTELERİNE VE E-KİTAPLARA KOLAY ULAŞIM

 
İnternette aradığımız kaynaklara ulaşabilmemizi sağlayan en önemli ve kapsamlı araçlar arama motorları(Örneğin Google, Bing) ve dizinlerdir(Örneğin DMOZ, Blog Catalog). Buna üniversitelerin sanal kütüphanelerini de ekleyebiliriz. Ben de bugün araştırma yaparken yeni bir siteye rastladım. İsmi: E- Book Search Engine yani Elektronik Kitap Arama Motoru.
E-Book search Engine’de tam 40 dilde E-Kitap araması yapabiliyorsunuz. Kitaplar PDF ve Word dosyası formatlarında karşımıza çıkıyor. Kaynak olarak gördükleri siteleri arşivlerine eklemişler ve onların alt dosya olarak sitelerinde verdikleri dosyaları paylaşıma açmışlar. Aslını isterseniz o sitelerden biri de pembepano.com, zaten bu şekilde siteden haberim oldu, sevindiğimi de itiraf etmeliyim 🙂
Siz de herhangi bir konuda kaynak ararken bu arama motorunu kullanabilirsiniz. Yukarıda fotoğrafını gördüğünüz kısımda aramayı ise şu şekilde yapabilirsiniz:
Search for a book : Bu kısma e-kitap olarak aradığınız anahtar kelimeyi yazıyorsunuz.
 
File: Buradaki bölümde, hangi formatta dosya halinde e-ktiap aradığınızı işaretliyorsunuz.
 
Language: Burada da aramayı mevcut 40 dildeki kaynak arasından,hangi dilde yapmak istediğinizi seçiyorsunuz. Türkçe için “Turkish” seçeneğini işaretliyorsunuz.
 
Search : Buraya tıkladığınızda arama motoru size çıkan sonuçları liste halinde getiriyor. İsterseniz bu dosyaları bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.
E-Book Search Engine: www.search-ebooks.com/Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*