20 Eylül 2017
Milyarderlerin Ortak Özellikleri

Nasıl milyarder oluyorlar!

Forbes’ta yayınlanan bir habere göre,  China Market Research Group isimli bir Çin araştırma şirketi, milyarder olan insanların özelliklerini araştırmış ve bu insanları diğerlerinden farklı kılan 3 ortak özellikleri ortaya çıkmış. Eğer bu özelliklere sahipseniz, diğer önemli etkenlerden olan, şans ve zamanlama kısmına odaklanmanız önerilir:)

Bunlardan ilki; kaybetmekten korkmamaları, risk alabilmeleri; aldıkları risk olumsuz sonuçlanıp kaybetmelerine yol açsa bile bundan ders alıp yollarına devam etmeleri ve iyimser bakış açılarından ödün vermemeleri.

İkincisi ise; yeni para kazanılabilecek alanları keşfetmek için sorunlara farklı ve yaratıcı açılardan bakabilme yeteneği, sorunların üzerine gidebilme çözüm odaklı olma.

Sonuncusu; doğru eş seçimi.  Nasıl biriyle evlendiğiniz ve nasıl bir evliliğiniz olduğu burada çok önemli bir yer tutuyor. Çünkü büyün milyarderlerin, zirve yolunda ilerlerken başarılı olmalarında eşlerinin destekleri, motivasyonu özellikle riskli girişimlerde çok faydalı olmuş görünüyor.

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*