18 Ocak 2022

Samsun’da 80 Kadına Estetisyenlik ve Bayan Kuaförlüğü Meslek Edindirme Eğitimleri Verilecek

Samsun ücretsiz meslek kursu

Samsun Esnaf  ve  Sanatkarlar Odaları Birliği ve İlk Adım Mesleki Eğitim Merkezi işbirliğiyle, kadın istihdamını destekleme ve artırma amaçlı AB’ye sundukları proje kabul edildi ve 175.000Euro’luk hibe almaya hak kazandı.

Proje; çalışmaya ihtiyacı olan, geleneksel sebeplerle çalıştırılmayan,80 eğitimsiz  ya da meslek sahibi olmayan kadını, verilecek bayan kuaförlüğü ve estetisyenlik meslek eğitimleriyle iş sahibi yapmayı hedefliyor. Estetisyenlik Kursu 40, Bayan kuaförlüğü kursu 40 kadın kursiyerden oluşacak ve tüm kursiyerlere meslek sahibi olmanın yanında, başarılı olmaları için Girişimcilik Eğitimi de verilecek.

Kursa katılan kadınlara, ulaşım ve yemek masraflarını karşılamaları amacıyla günlük 5 Euro cep harçlığı verilecek ve kursu başarıyla bitiren kursiyerlerin de istihdamını sağlamak için çalışmalar yapılacak. Kurslar, tahminen 3 ay kadar sonra başlayacak ama başvuruları almaya başlamışlar, hem detaylı bilgi hem de kursa katılma isteğinizi belirtmek için Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Biriliğine gidip şahsen başvurmanız gerekiyor.

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Adres: Karşıyaka Mahallesi. Ulus Sokak. No:14 SAMSUN
Telefon: (362) 228 60 15
www.samsunesob.org.tr

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*