26 Eylül 2022

Muğla İŞKUR Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Ağustos-Eylül 2010

muğla kosgeb girişimcilik kursu

İŞKUR  MUĞLA İl Müdürlüğü, işsizler için Muğla’da, toplam 60 saat/12 iş günü sürecek  Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı Projesi’nin üçüncüsünü başlatıyor.

İlki Mayıs ayında gerçekleştirilen girişimcilik eğitiminin üçüncüsü bu ay düzenlenecek ve kontenjan 25 kişiyle sınırlı. Kursiyerlere günlük 15.TL., aylık ise ortalamada 330 TL. harçlık ödenecek.

Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, 4000TL.Girişimcilik Destek Hibesi ve teminat da gösterebildikleri takdirde ek olarak 40.000TL.lik KOSGEB Girişimciler için Faizsiz Kredi Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklar.

Başvuruların, Muğla İŞKUR İl Müdürlüğüne şahsen yapılması gerekiyor. Kurum   programın net tarihini belirtmemiş, sadece Ağustos-Eylül ayı içerisinde planlandığını ve uygulanacağını belirtmişler ama kayıtlar çoktan alınmaya başlamış. Bu tür programlarda bazen bu durumlar olabiliyor. Kontenjan dolduktan sonra tarihler netleşebiliyor o yüzden bir an önce kayıt için başvurmanız yerinde olur. Bildiğiniz gibi iş dünyasında erken davranan daha fazla yol alır.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar:

* İŞKUR’a işsizlik kaydını yaptırmış olmak,

* 18 Yaşını doldurmuş olmak,

* En az İlköğretim mezunu veya iş kurmak istenilen alanda geçerli sertifika/belge sahibi olmak,

* İŞKUR’un düzenlediği Girişimcilik Eğitimlerine daha önce katılmamış olmak gerekmektedir, ayrıca mesleki deneyimleriniz, mali kriterleriniz de dikkate alınacaktır.

Muğla İŞKUR İl Müdürlüğü

Adres: Karabağlar Mahallesi. Cumhuriyet Caddesi. Marmaris Yolu Üzeri. No:49 Muğla

Telefon: (252) 214 25 61 – 214 31 18

www.iskur.gov.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

2 Yorum: Muğla İŞKUR Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Ağustos-Eylül 2010

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*