23 Mayıs 2022

KOSGEB Hangi Alanlarda Girişimcilik Desteği Verir ?

KOSGEB YENİ GİRİŞİMCİ HİBE VE DESTEKLERİ NASIL ALINIR?

 

KOSGEB web sitesinde bazı değişiklikler ve çalışma alanları hakkında daha detaylı açıklamalar yapmış, böylece çalışma alanları, önceki haline kıyasla daha anlaşılır hale gelmiş.

Bunlardan bana göre en güzeli iki dosya halinde “destek verdikleri faaliyet alanları” ve “destek vermedikleri faaliyet alanları”nı tek tek belirtmişler. Excel formatındaki dosyaları, aşağıdaki linklere tıklayıp bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

KOSGEB Destek_Alabilecekler_Listesi

KOSGEB Destek_Alamayacaklar_Listesi(1)

Ayrıca, uygun buldukları yeni girişimcilere verecekleri destekleri de açıklamışlar. Ama bu desteklerden faydalanabilmeniz için bir ön şartları var: İŞKUR, İŞGEM ya da KOSGEB tarafından verilen “Girişimcilik Eğitimleri”nden birine katılıp bitirmek ya da İŞGEM’DE (İş Geliştirme Merkezi) yer alan girişimcilerden olup son bir yıl içinde işletmesini kurmuş olmak.

Girişimcilik yapmak isteyen kadınlarımızı, Girişimcilik Eğitimleri ile ilgili sürekli bilgilendirmeye çalışmamın en önemli nedenlerinden biri de; KOSGEB’in “Yeni Girişimcilik Desteği” paketlerinden biri olan, 4000.TL.lik, “Geri Ödemesiz İş Kurma Desteği”.

Eğer, kurmayı planladığınız iş uygulanabilir ve düşük sermaye gerektiren bir iş ise ve İŞKUR, İŞGEM ya da KOSGEB’in bölgenizde verdiği ücretsiz girişimcilik eğitimlerinden birine katılıp bitirdiğiniz takdirde, bu iş kurma desteklerinden faydalanabilir ve hayatınıza yeni ve aydınlık bir yön verebilirsiniz.

KOSGEB Hizmet  Merkezleri Adres ve Telefonları:

kosgebhizmetmerkezleri

KOSGEB Web: www.kosgeb.org.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

3 Yorum: KOSGEB Hangi Alanlarda Girişimcilik Desteği Verir ?

  1. Sayın koskep yetkılılerı once boyle bır gırısımde bulundugunuz ıcın sızlere tesekur ederım benım sorunuma gelınce ben 42 yasında bırıyım emeklıme yaklasık 8 sene var kendıme bır servıs aracı almak ıstıyorum yanlız pesınatım yok sızlerın baslattıgı bu guzel kampanyadan faydalanma ımkanım varmı nasıl ve nasıl basvurabılıtrım bana verecegunız herturlu bılgı ıcın sımdıden tesekur ederım bana bır yol gosterrısenız sızlere sonsuz mınnettar kalırım saygılarımnan

  2. Eşini girişimcilik eğitim kursuna gondersem,e eğitimden sonra köyde ekmek fırını acsam,hibe,destek veya krediden faydalanabilirsiniz.

  3. Yada ilçede,tabdolt yemek üzerine işletme acsam hangisine verilir,guzel,duzenli bir iş yeri açmak istiyorum,esimin adina

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*