23 Mayıs 2022

MADE Turkey 2012 Projesi ile Ücretsiz İnternet Gazeteciliği Eğitimi – EKİM 2012

MADE projesi kim tarafından düzenlenmektedir?
UCLan’ın (University of Central Lancashire) Gazetecilik, Medya ve İletişim Okulu’ndaki Gazetecilik Liderlik Programı’nın kurucu yöneticisi François Nel, MADE projesini başlatan kişi.
MADE projesinin amacı nedir?
Proje, Avrupa ve Ortadoğu’dan kamu için yeni, inovatif gazetecilik girişimleri başlatacak dijital girişimcileri, ihtiyaç duyulan bilgi ve beceriyle, onları sürdürülebilir kılacak temel ağ ve yeteneklerle hazırlamayı amaçlıyor. 48 saatlik Start-up eğitimi ile dijital gazetecilik girişimcilerini desteklemeyi planlıyor.
Projenin destekçileri kimler? 
Proje, Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI)’in düzenlediği IPI Haber İnovasyonu Yarışmasını 2011’de kazanarak IPI ve yarışma sponsoru Google’dan destek alıyor.  Ayrıca MADE projesi, ScraperWiki.com, Talk About Local ve UCLan’ın ödüllü Northern Lights iş geliştirme destek ekibi ile işbirliği içinde. Türkiye’den İstanbul Bilgi Üniversitesi projeye destek vermektedir.
Proje hangi ülkelerde yapılacak?
İngiltere ve Türkiye’de.
Proje Türkiye’de ne zaman başlayacak?
5-7 Ekim tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santal kampüsünde gerçekleşecek  Start-up haftasonu programı ile başlayacak.
Start- up nedir? 
Geliştirilmiş iş olarak sınıflandırıldıktan sonra 36 aya kadar olan yeni girişimlere start-up deniyor. Yani başlangıç aşamasındaki işler, start up olarak adlandırılıyor. Bu işler kentsel, eğitimsel, sosyal veya ticari amaç için olabilir. Girişim fikri olanların 54 saat içinde bir araya gelip, eğitim alıp işlerini geliştirdikleri sürece start-up weekend(haftasonu) deniyor.
Eğitim hangi dilde yapılacak?
İngilizce.
Kimler projeye başvurabilir?
MADE, iş girişiminize destek olmak istiyor. Eğitimli bir gazeteci veya sadece istekli biri, genç veya yaşlı, deneyimli veya acemi farketmez, MADE’e katılabilirsiniz. Eğer dijital bir haber sitesi kurmak istiyorsanız… Veya üç yıldan kısa süredir devam eden bir projenizi başka seviyeye atlatmanın yollarını arıyorsanız, MADE’e başvurabilirsiniz.
Başvuru nasıl yapılacak?
Özgeçmişinizi ve varolan veya planladığınız girişiminiz için neden yeni beceri ve bağlantıların gerektiğini düşündüğünüzü anlatan minimum 400 kelimelik İngilizce bir açıklama yazısı yollamanız gerekiyor. Başvurular MADE sitesi aracılığyla http://uclanmade.blogspot.co.uk/p/made-turkey-startup-weekend.html veya madeturkey@gmail.com adresine mail atarak yapılacak.
Ne zamana kadar başvuru yapılabilir?
5 Eylül 2012 tarihi MADE Türkiye Start-up’a başvurmak için son gündür.
Eğitim süreci nasıl olacak?
MADE Türkiye Start-up eğitimi 5 Ekim Cuma günü akşam 5’te başlayacak, Pazar akşamı 5’te bitecektir. Start-up haftasonuna seçilen ve katılımını devam ettiren 20 kişi içinden en iyi 5 fikir desteklenmek üzere seçilecektir.

MADE Internet Gazeteciliği Kursu ile ilgili detaylı bilgi için; BURAYA TIKLAYINIZ.

Başvuru formu için ise; BURAYA TIKLAYINIZ.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*