23 Ocak 2022

Mikro Girişimci Kadınlar İş Portalı (Mikronet), Gönüllü Çalışacak Online Mentorlar Arıyor

Mikro Girişimci Kadınlar İş Portalı (Mikronet), gönüllü çalışacak online mentorlar arıyor. Görev almak isteyen hanımlar; www.girisimcikadin.com adresinden veya Facebook’tan Özge Önal ile iletişime geçebilirler.(Pembe Pano Facebook profilindeki üyeler arasında mevcut).

Mikro Girişimci Kadınlar İş Portalı (Mikronet Projesi) 

Mikro Girişimci Kadınlar İş Portalı üzerinden 1740 mikro girişimci kadın, işleri için 50 özel sektör gönüllüsü mentorden destek alarak; kendi aralarında tecrübe ve bilgi paylaşım ağı oluşturuyor. Bilgisayar kullanmayı bilmeyen mikro girişimci kadınlar ise, bu hizmetten yararlanabilmeleri için temel bilgisayar eğitimi de alıyor. Proje ortakları arasında, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, Habitat için Gençlik Derneği, İlk Adım Kadın Kooperatifi, Umut Işığı Kadın Kooperatifi ve İpekyolu Kadın Kooperatifi yer alıyor.

Kadınların iş hayatına çok sınırlı olarak katılabildiği ülkemizde, kadınların küçük ölçekli girişimleri çok büyük önem taşıyor. Ancak kadın girişimciler; zaten sınırlı bilgi, beceri ve bağlantılara sahip oldukları iş dünyasında kendi ayakları üzerinde durabilmekte gerçekten zorlanıyorlar. Hem işe başlarken hem de işi devam ettirirken zorluklarla karşılaşıyor ve danışabilecek uzmanlara ihtiyaç duyuluyor. Bu portal, işte bu nedenlerle hem girişimci kadınların birbirleriyle iletişimlerini sağlamayı, hem de iş dünyasında deneyimi olan danışmanlarla girişimci kadınları buluşturmayı amaçlıyor.

Mikro girişimci kadınların online iletişim ve dayanışma merkezinde ‘online mentor’ ihtiyacımız sürmektedir. Özellikle banka ve finans hizmetleri, hukuk ve muhasebe alanlarında kadın girişimciler tarafından siteye kaydedilmiş soruları yanıtlayacak, alanında uzman gönüllüler arayışındayız.

Rakamlarla Mikronet:

Toplam danışman sayısı: 50
Danışmanlara sorulan toplam soru sayısı: 700
Toplam girişimci üye sayısı: 1.740
Yanıtların okunma sayısı: 6.042

Bilgi notlarının okunma sayısı: 24.755
Toplam sayfa görüntüleme: 514.142

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: Mikro Girişimci Kadınlar İş Portalı (Mikronet), Gönüllü Çalışacak Online Mentorlar Arıyor

  1. Girişimci kadınlara sağlanan destekler,mikro-kredi olanakları artırılacak.Kadın kooperatifleri desteklenecek.
    Ancak o zaman kadınlar iş hayatında çok daha iyi yerlere gelebilirler

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*