20 Mayıs 2022

Girişimciler İçin İş Dünyası Dizi ve Sinema Filmleri

İŞ DÜNYASI VE GİRİŞİMCİLİK FİLMLERİ

Daha önceleri şu linkte sizlere bazı film tavsiyeleri vermiştim,aradaki zamanda gerek iş dünyasına gerek kişisel gelişime dair kendi izlediklerimden seçtiğim filmleri sizlerle de paylaşmak istiyorum. Çoğunu internette bulup izleyeceğiniz bu filmlerin listesini hazırlarken farkettim ki, bu sene epey film izlemişim 🙂 Ama bu filmlerin içindeki örneklerden bazılarıyla benzer durumlarla karşılaştığımda, kavrama ve eylem açısından faydasını gördüğümü söyleyebilirim. Sonuçta her tecrübe bizi bir yere taşır, illa bizim geçmişimizden gelmesi gerekmez, başkasına ait de olabilir.

* Mad Men Dizisi: Reklam dünyasının kurtlar sofrasında neler dönüyor görmek için mükemmel örnekler içeriyor. Ayrıca, o dünyada kadınların var olma mücadelesini de anlatıyor.

* The Godfather(Baba) Sinema Filmi Serisi: Dünyanın en iyi filmleri listesinde 2.sıradadır, ayrıca en çok izlenen ve satılan sinema filmi olma özelliğini taşır.

* Suits Dizisi: Hayatımızın her anında hukukla muhatabız, iş dünyasına adım attıktan sonra ise daha fazla… Bu dizide şirketler hukuku üzerine çalışan üstün zekalı avukatların, hem şirket içi hem de şirket dışı mücadelelerine yer veriliyor.

* Boss Dizisi: Amerika’da bir belediye başkanının perde önü ve perde arkasındaki yönetim biçimleri, çevresinde olup bitenler, politik oyunlar, zirvede kalmak için gözden çıkarılanlar... Politika ile ilgili bilgiler, çoğumuzun sandığınan çok daha önemli çünkü politika sadece siyasi arenada değil iş dünyasının her yanında var. Oyuncular değişir, oyunlar değişmez.

* The Big C Dizisi: Yaşamın kıymetini bilmek, hataları kabullenmek ve mücadelecilik adına alınacak çok dersler var.

* Lie To Me Dizisi: İş dünyasına girdikten sonra, hele de bir girişimciyseniz emin olun yalanlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça artıyor. Doğal olarak bu, sizin algılamanızı yükseltmenizi gerektirir. Bu filmde insanların yalanları üzerine çok şey öğrenebilirsiniz.

* The Iron Lady(Demir Leydi) Filmi: İngiltere’nin eski ve ilk Başbakanı Margaret Thatcher’ın yaşamını anlatan film, her şeyden önce bir kadının iç ve dış mücadelesi adına birçok örnek barındırıyor.

* The Office: İş dünyasının kuralları ve ironik gerçekliği üzerine oldukça çarpıcı bir dizi.

 İş dünyası ile yeni filmler izledikçe bu listeye ekleyeceğim, sizin de eklemek istedikleriniz olursa beklerim 🙂Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

3 Yorum: Girişimciler İçin İş Dünyası Dizi ve Sinema Filmleri

  1. Girişimcilik filmleriyle ilgili listeniz süper olmuş, yaz rehavetinde çok iyi geldi teşekkürler:D

  2. Valla tüm filmleri izledim, insanın girişimcilik ruhu canlanıyor, azmi, motivasyonu artıyor, listenin devamını heyecanla bekliyorum, kolay gelsin:)

  3. Merhaba. Bir girişimci olarak verdiğiniz listeyi izlemeye çalışacağım yeni filmler eklerseniz de güzel olur diğer girişimci arkadaşlarla faydalanırız, teşekkürler…

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*