23 Mayıs 2022

FriendFeed Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

frıendfeed sosyal medya platformu

İnternet’te iş dünyası ile ilgili ne olup bittiği, onu en iyi şekillerde kullananlardan öğrenilir. Üç hafta önce bir arkadaşımın önerisiyle üye olduğum FriendFeed’de, deyim yerindeyse “Ufuk Patlaması” yaşadım. İnanılmaz yaratıcı, verimli, doğru hareket ettiğinizde fırsatlarla dolu ve zihinsel kapasitesi yüksek bir ortam, daha önce BURADAKİ yazımda bahsettiğim TEDx ortamının online interaktif  iletişim hali kaynak olarak size sunulmuş durumda, yerinde olmak koşuluyla birçok büyük firmanın yöneticileriyle, yazarlarla, gazetecilerle televizyoncularla, reklamcılarla iletişime geçebilirsiniz.

Söylediklerimi inanın abartmıyorum, FriendFeed oldukça etkili ve hedefe yönelik bir sosyal medya ortamı, Türkçe’ye çevrildikten sonra ise bunu dünyada en verimli olarak kullanan ülke de Türkiye, evet, FriendFeed kullanmada dünyada 1. sıradayız, peşimizden 2.sırada ise Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Bu hızı gören Facebook, FriendFeed’i hemen satın aldı. Bu durum da TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun her konuşmasında üzerine basa basa durduğu “Türkiye bir girişimciler cenneti,  müthiş bir fikir üretme kapasitemiz var” sözünü haklı çıkartıyor. Zaten istatistiklerin durumu da Türkiye’nin 5 yıla kadar internetin etkin kullanımında ilk sıralarda olacağını öngörüyor. Girişimci olan ya da olmayı düşünen kadınların sosyal medyanın bu gücünü değerlendirmeleri akıllıca bir davranış olacaktır.

Yine “Web Dünyası” bölümünde blog oluşturma ile ilgili yazdığım BURADAKİ yazıya istinaden şunu da belirtmek isterim, FriendFeed tam bir blogger(Blog Yazan Kişi) kazanı.  Kendinize ait blogunuzu tamamladıktan sonra, bunu tanıtmak için en uygun ve aktif ortamı istiyorsanız hemen FriendFeed üyeliğinizi açın, daha sonra da aktif olarak diğer kullanıcılarla iletişime geçin.

Sosyal Medya ve araçlarını etkin kullanma konusunu sürekli vurgulamam boşuna değil, bu araçları kullanmaya başladıkça daha iyi göreceksiniz. Daha önce de belirttiğim gibi tanıtım ve pazarlamalar artık sosyal medya alanlarına kayıyor, bunu en basit şekilde şöyle anlatabilirim size: “Erken Yer Kapan Kazanır!”

FriendFeed’e üye olmak için; www.friendfeed.com adresini açın ve sağ üstteki “FriendFeed’e katıl” butonunu(düğmesini) tıklayın, formu doldurup gönderin, üyeliğiniz hemen kullanıma açılır.

Ayrıca “Tek Tıkla Kaydol” seçeneği de var, Facebook, Twitter üyeliğini ya da G-Mail e-posta hesabınız varsa, bunlarla ayrıca kayıt olmaya gerek kalmadan otomatik olarak FriendFeed’e girebilir ve profilinizi oluşturabilirsiniz.

Sonra beni de FriendFeed aboneliklerinize eklemeyi unutmayın, ana sayfada sağ alttaki Pembe Pano FriendFeed  panelinden profilimi görebilirsiniz, başarılar ve kolay gelsin:)Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

2 Yorum: FriendFeed Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  1. Friendfeed blog tanıtmak için çok iyi bir oluşum.Fakat blogcular tarafından aktif olarak kullanılmıyor ya da kimse bilmiyor.

  2. Friendfeed kapansı maalesef ama çok güzel bir sosyal paylaşım sitesiydi keşke kapatmasalardı

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*