20 Mayıs 2022

İş Networklerine Yavaş Yavaş Alışıyoruz

Sosyal Medya ve Business Networking Siteleri Araştırması

Pazarlamadunyasi.com ile Vodaco Agency işbirliğiyle gerçekleştirilen 4 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasındaki “Sosyal Medya” Araştırması internetteki iletişimlerimize dair oldukça çarpıcı sonuçları ortaya çıkardı. 

Sosyal Medya Araştırmasının sonuçlarına göre;

*     En çok MSN, G-Talk gibi anlık iletişim araçlarını kullanıyoruz. Kadınların %94,5’u anlık iletişim araçlarını kullanıyor.

*     Facebook, MySpace gibi sosyal networklerde profil oluşturma oranı %83.7 ama  bu oran, XING, LinkedIn iş networklerinde profil oluşturmaya gelince %54,7’lere düşüyor. %3,5 ‘luk bir kesim iş networkü ne demek bilmiyor.

*      Sosyal medyada en az okunanlar %26,4 ile bloglar, buna karşın blog yazanlar ise %33,3. %2,6lık bir kesim ise blog nedir bilmiyor.

*      Katılanların %60,8’i sosyal medyalarda yer alan markaların içeriklerinin o markaya bakış açılarını etkilediğini söylemiş, etkilenmeyenlerin oranı ise %3,6

*      Erkeklerin blog okuma oranı%30 iken kadınlarınki ise%22,1.

*      Internette geçirilen süre arttıkça, blog yazma ve okuma oranı da artıyor.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*