20 Mayıs 2022

Sakarya Teknokent Ar-Ge Proje Pazarı – 12 MAYIS 2011

Sakarya Üniversitesi ve TÜBİTAK-TEYDEB işbirliğiyle, 12 Mayıs 2011’de Teknokent Rosem Binası’nda, “Sakarya Teknokent Ar-Ge Proje Pazarı 2011” etkinliği düzenlenecek.

Proje Pazarı Etkinliği’ne; akademisyenler, sanayiciler, girişimciler ve öğrencilerden oluşan geniş bir kitlenin katılması bekleniyor.

Ana teması “Makine Tasarım ve İmalat Teknolojileri” olan etkinliğin alt konularını bu sektöre destek sağlayan farklısektörlere yönelik makine tasarımı ve bilgisayar destekli imalat teknolojileri, makine, metal ve bunların kombinasyonunu ihtiva eden uygulamalar oluşturuyor.

Etkinlik ile; Akademisyenler ile girişimci sanayicileri bir araya getirmek ve Ar-Ge inovasyon sahasında proje işbirliklerinin oluşturulması hedefinin yanı sıra  Ar-Ge sahasında üniversitenin imkânlarının sanayicilere tanıtılması, proje fikri olan sanayicilerin de üniversite desteklerinin neler olabileceği noktasında bir paylaşım platformu oluşturulması amaçlanıyor. Ayrıca Üniversite-Sanayi işbirliğinde üniversite öğrencilerinin proje kültürü kazanması, öğrencilerin proje üretme kabiliyetlerine destek olunması projenin hedefleri arasında yer alıyor.

Etkinlik kapsamında; proje fikirlerinin karşılıklı paylaşılması, her iki kesimden sunumların yapılması, arzu edilmesi durumunda Ar-Ge faaliyetlerin stantlarda sergilenmesi yanında kamu kurumlarının destek programlarının tanıtılmasına yönelik çalışmalar yapılacaktır.

Kayıt, katılım koşulları ve ayrıntılı bilgi; http://app.sakaryateknokent.com adresinden elde edilebilir.

www.teknokent.sakarya.edu.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*