18 Ocak 2022

KOSGEB’den “Her Köye Bir KOBİ” Projesi

KOSGEB, kırsal kesimdeki nüfusu yerinde tutarak girişimciliği artırmak, kırsal kesime yatırım akmasını sağlayarak KOBİ’lerin bulunduğu bölgelerde istihdamı ve üretimi artırmak amacıyla “Her Köye Bir KOBİ” projesini uygulamaya geçiriyor.

KOBİ’lere kredilendirilecek desteğin tamamı 112,5 Milyon Euro büyüklüğünde, KOBİ’ler için her bir kredi talebi limiti ise 625.000TL.ile sınırlandırılmış ve bir KOBİ en fazla toplamda 1.250.000 TL.lik kredi kullanabilecek.

BAŞVURU KRİTERLERİ:

KOBİ sayılan her türlü iktisadi faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişi işletmeler başvurabilir:
19/10/2005 tarih ve 2005/9617 sayılı “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik” ile tanımlanan gerçek veya tüzel kişi işletmeler ile KOBİ kapsamında sayılan Esnaf ve Sanatkar, Serbest Meslek Mensubu, Tarımsal İşletme ve Çiftçi vasıflarını taşıyan gerçek veya tüzel kişi işletmeler KOBİ vasfındadır. Ayrıca ciro ve çalışan sayısına bağlı olarak;

* Kamuya ait vakıflar hariç olmak üzere vakıflar, birlikler, kooperatifler (inşaat, arsa, yapı kooperatifleri hariç) bu projeden yararlanabilecektir.

* Üniversiteler ve üniversitelerin kurduğu vakıfların iştirak ettiği işletmeler ile kar amacı gütmeyen araştırma merkezleri bu proje kapsamında KOBİ sayılacaktır.

* Yıllık bütçesi 18 Milyon TL’den az olan veya nüfusu 5000’den az olan yerlerdeki belde belediyelerinin iştirak ettiği ticari amaçlı iktisadi işletmeler KOBİ sayılacaktır.

* Kamu kurum veya kuruluşunun birlikte veya tek başına %25 (hariç) oranından az orana sahip olan iktisadi ve ticari işletmelerde KOBİ vasfında sayılacak ve bu projeden yararlanabilecektir.

“Her Köye Bir KOBİ” destek projesi ile ilgili resmi metni ve diğer detayları aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:

http://kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Duyurular.aspx?ref=8&refContent=234

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: KOSGEB’den “Her Köye Bir KOBİ” Projesi

  1. BAHSİ GEÇN PROJELRDE NÜFÜSÜ 500 DEN FAZLA OLAN KÖYLER VE MUHTARLIK LAR ADINI FAYDALANABİLİRLERMİ TŞKLR

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*