23 Mayıs 2022

Girişimci Ruhunuz Geliştrend’le Gelişsin

Bugün girişimcilikle ilgili düşünürken, sorunumuzun nerede olduğunu düşündüm. Yani çok kişi çok şey yapmak istediğini söylüyor ama nedir bunu bu kadar engelleyen? Sadece sermaye mi? Sanmıyorum. O zaman nedir?

Vizyonumuz yok, hedefimiz yok, yaptığımız ya da yapmak istediğimiz şeyle ilgili aslında ne kadar eminiz, yüzde kaç? Vizyonumuz yok dediğimizde belki bazıları kızabilir bana, çünkü vizyon çok geniş bir kavram, çoğumuzun bundan bahsederken kast ettiği ise; bulundukları şehirle ya da en fazla birkaç şehrin bakış açısıyla ve medyasıyla sınırlı ama fazlası değil. Yurtdışı deneyimimiz bile bir yerden sonra işe yaramıyor. Kafamızın içindeki şehirlerin dışına çıkamıyoruz. Hatta çoğumuzun kendinden, aslında ne istediğinden haberi bile yok.

Bunları düşünürken ve RSS takibine aldığım siteleri incelerken, Geliştrend’deki Nasuh Mahruki ile buluşma etkinliğinin videolarını izledim. Ne zamandır Geliştrend’den bahsetmek istiyordum. Kısmet, kafamdaki düşüncelerle o videoların içeriğinin çakıştığı bugüne denk geldi.

www.gelistrend.com

Geliştrend, girişimciler, yöneticiler ve patronlar için hazırlanmış bir hap blog. 10 Kategoride uzman, 10 ayrı yazar tarafından hazırlanıyor. Kısa ve hemen uygulayıp, hemen sonuçlar alabilme mantığıyla yazılmış yazılardan oluşuyor, işinizi geliştirirken size yardımcı olabilecek minik ipuçları veriyor. Yazıları hazırlarken uygulanabilir, pratik önerilere öncelik veriliyor ve sizi sıkmadan size işi öğretiyor.

Bu siteyi iyice karıştırmanızı tavsiye ederim, girişimcilik üzerine mutlaka öğrenecek bir şeyleriniz olacak, ayrıca Geliştrend takipçilerine, Nasuh Mahruki’nin Liderlik üzerine verdiği aydınlatıcı seminerin, 9 adet kısa videodan oluşan web adresini de aşağıya ekliyorum:

http://goly.in/2kj

 Eğitim üzerine olan video adreslerini mümkün olduğunca sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Çünkü kendi dalındaki uzman insanların tecrübelerini aktarmaları bana göre çok önemli ve iş hayatında ya da özel hayatta bir yerlerde mutlaka faydasını görebileceğimiz paylaşımlardan oluşuyor. Ayrıca, iş dünyasındaki yöneticilerin, kendilerini geliştirmek için bu seminerlere yüzlerce hatta bazılarına binlerce dolar verdiğini de hatırlatmak isterim, bu tür fırsatları değerlendirmek gerek, iyi izlemeler…Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: Girişimci Ruhunuz Geliştrend’le Gelişsin

  1. Merhaba,

    Sitenizi google alerts sayesinde buldum. Çok güzel olacağını tahmin ediyorum gelecekte. Elinize sağlık, tebrikler.

    Ömer Ekinci
    Geliştrend Kurucusu

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*