09 Ağustos 2022

Ne kadar Zenginsiniz?

Dünyanın en zengin insanları listesinde kaçıncı sıradasınız?

 Her yıl, dünyanın ve bulunduğunuz ülkenin en zengin insanlarının listesi yayınlanır. Servet konusunda takıntılıyız ve kim bizden daha az zengin ya da serveti bizden fazla merak ederiz. Eğer bizden fazla zengin olanlar varsa bazen kendimizi güçsüz, zayıf biri gibi bile hissedebiliriz. Peki biz ne kadar zenginiz, dünyada servet açısından kaçıncı sıradayız?

Poke, Londra’da yaratıcılık temelli bir şirket, amaçları ise; interaktif medya aracılığıyla insanlara ilham vermek. Yaptıkları Küresel Zenginlik Listesi, Dünya üzerinde servet sıralamasında kaçıncı olduğunuzu gösteriyor.

Küresel Zenginlik Listesi’ni yapmışlar çünkü insanların kişisel servetlerinin farkına varmalarını ve paralarını çoğaltma istekleri için iyi bir sebep olmak istemişler. İnsanların çoğu, ne kadar kazanmak istedikleri konusunda hedefsizdir. Poke firmasının yaptığı bu site ise, kazancınız arttıkça gireceğiniz zenginlik dilimlerinin dünya üzerindeki oranını göstererek bir nevi motivasyon aracınız olmayı umut etmiş. Aynı zamanda kendinizi zengin hissetmenizi de istemişler:)

Hesaplamalar yapılırken Dünya Bankası Araştırma Geliştirme Bölümü’nün temel hesaplama birimleri temel alınmış ve hesaplar dünya nüfusunun 6 Milyar kişi olması üzerine kurulmuş.

Dünya üzerindeki zenginliğinizin kaçıncı sırada olduğunu öğrenmek için, önce sarı renkle işaretlenmiş olan My Innual Income(Yıllık Kazanç) kısmının para birimini pound(sterlin), dolar, Kanada doları, Yen ya da Euro seçeneklerinden birini seçin. Daha sonra yıllık kazancınız o para birimi üzerinden ne kadar yapıyorsa rakam olarak boş olan kutucuğa yazın. Son olarak da, Show me the Money!(Bana Paramı Göster) kutucuğuna tıklayın. Diyelim Yıllık Geliriniz 10.000 Dolara tekabül ediyor. Para Birimini dolar olarak işaretledikten sonra kutuya 10.000 yazıp, Show me the money’ yi tıkladığımızda, Dünyanın 690.173.539’uncu zengin insanı olduğunuzu ve Dünya Zenginler Listesi içerisinde ise %11,5’luk dilimde olduğunuzu öğrenirsiniz.

Sitede, bu listelemenin alt kısmında ayrıca bir bağış bölümü de var, hangi miktarlarla nasıl yardımlar yapabileceğinizi ve sizden daha zor durumda ya da fakir insanların değiştirebileceğiniz hayatlarını gösteriyor.

Site adresi: www.globalrichlist.comKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*