23 Mayıs 2022

6 Genç Kadın Girişimcinin Feriköy Pazarı Çıkartması

kadın girişimciler

Tanrı zar atmaz. 🙂 Daha önce Wolkanca’nın blogunda görüp yaptığı işlerden bahsettiğim Selin’le (tanışınca “hanım” kısmı kalktı, artık sadece isimlerimizle hitap ediyoruz:) FriendFeed’de tanıştık. Bu arada ne onun benim işleri hakkında yazı yazdığımdan, ne de benim onun hakkında yazı yazdığım kişi olduğundan haberim vardı:)

Ben önce Funda ile tanıştım, Feriköy Pazarı ile ilgili çalışmalarını görünce iletişime geçtim, sonra birdenbire karşıma genç kadınlardan oluşan 6 kişilik bir girişimci takımı çıktı. Blog satışlarını Celinem Handmade üzerinden yaptıklarını söyleyince durum ortaya çıktı.

Funda; ekibi bir araya getiren ve toparlayan kişi, hem çok güçlü hem de çok ince ruhlu bir kadın, ben sorularımı sorarken bir yandan sakince ponpon kesip, bir yandan da bitmiş ürünlerin fotoğraflarını bana göndermek için çekti, hem de bana laf yetiştirdi 🙂

İyi ki tanıştığım bu cici, zeki, yetenekli, çalışkan ve güzel hanımlar, sanal ortamdaki girişimlerini ilk defa Feriköy Pazarı’ndan yer kiralayarak reel ortama taşıyorlar. İstanbul’daysanız ve Pazar günü işiniz yoksa, değişik bir alışveriş yapmak isterseniz, oralara yolunuz düşerse ya da zaten gidiyorsanız hem sizlerle tanışmaktan hem de ürünlerini tanıtmaktan, hele ki bir de beğenip almanızdan mutluluk duyacaklar, bu arada satışını yaptıkları ürünlerin orjinal olarak tek tasarlandığını, pişti olma gibi bir durumun olmadığını belirtelim:)

Selin: 23 yaşında. Grubun tasarımcısı, çantacısı, part-time dikiş öğretmeni. 6 yıldır dikiş dikiyor, 4yıldır ressam ve heykeltıraşların yanında sanat asistanlığı yapıyor, aynı zamanda okuyor.

Mina: 15 yaşında.Selin’in kız kardeşi. Lisede grafik tasarım okuyor, grubun asistanı ve en genci, ince zevkiyle trend belirleyicisi.

Dilara: 19 yaşında bogaziçi üniversitesi Kimya mühendisligi okuyor. Bu yaz work and Travella Amerikaya gidecek el becerilerini bu şekilde sergileyerek Amerika için para biriktirmeye çalışıyor. Grubun renk secicilerinden biri.

Melike : 17 yaşında lise ögrencisi el sanatlarına bayılıyor. Yaratıcı fikirleriyle grubun cadılarından biri. Hayvanları çok sevdiği için kazandığı parayı hayvanlara harcamayı hedefliyor.

Berrin: 25 yaşında Güzellik uzmanlığı okuyor. Güzellikle alakalı herşeyi çok seviyor. El sanatları konusunda oldukça yetenekli. Kendi formülünü geliştirdiği tamamen organik kremler ve peelingler yapıyor.

Funda : 40 yaşında yönetmen ve şair sanatın her dalına aşık. El sanatları konusunda da yetenekli grubun ablası ve planlayıcısı.


Feriköy Pazarı’ndan nasıl yer kiralanır? Tabi ki ilk sorduğum sorulardan biri buydu, işte Selin’in soruma verdiği detaylı cevap:

“Feriköy pazarında stand almak çok kolay, Facebook’ta grupları, mailleri, telefonları, her şeyleri var.  Feriköy’de Bir Pazar Var başlığı altında aratınca yeterince bilgi  sahibi olabilirsiniz,  zaten onlar sizi yönlendiriyorlar ve çok ilgililer .Biz pazardan şimdilik 1 yer kiraladık, o da günlük 30 TL.,  1.50x 1m.   Boyutlarında, üstü kapalı bir mekan güzel ve nezih bir yerde…

Ürünlerimiz 5 TL.-60 TL.arasında değişiyor. Fiyatları yüksek olanlar genelde deri malzemeli çantalar oluyor. Ayrıca şapka süslü çok güzel taçlarımız da var.

Bu da Feriköy Pazarı’nın sayfasındaki açıklama:

Masa Kiralama koşulları & Bilgiler: Etkinliğin içeriğine uygun nitelikte satılacak ürünler (Yiyecek ve İçecek satılamaz). Masa kiralamak isteyen arkadaşlar buradan, ferikoydebirpazar@gmail.com adresinden veya 0532 603 08 63 no’lu telefon numaramızdan bize ulaşarak masa ön rezervasyonlarını yaptırabilirler. “

Celinem Handmade’in internet üzerindeki adreslerini de aşağıya ekliyorum, oradan daha fazla ürün fotoğrafı ve açıklaması görebilirsiniz:

Blogspot
http://celinemhandmade.blogspot.com/

ve;
Facebook
http://goly.in/1hl

ve;Blogcu
http://celinem.blogcu.com/

ve de ;
Pasaj
http://celinem.pasaj.com/

İtiraf ediyorum, bu, Pembe Pano için en keyifle yaptığım sohbetlerden biriydi, zaten bol bol satır sonlarında gördüğünüz 🙂 işaretlerinden anlamışsınızdır:)

Celinem Handmade ile ilgili diğer yazıya BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: 6 Genç Kadın Girişimcinin Feriköy Pazarı Çıkartması

  1. merhaba pembe pano

    sitenizle yeni tanıştım ve sizi geçde olsa bulduğum için çok mutluyum.Sayenizde birçok bilgiye sahip oldum.Böyle faydalı bir sayfa oluşturduğunuz için size çok teşekkür ediyorum.izmirde yaşıyorum.29 yaşındayım ve evhanımıyım.(ne yazıkki).böyle girişimci bayanları gördükçe başarı hikayelerini okudukça imreniyorum. çünki bende bişeyler üretmek, zamanımı değerlendirmek istiyorum ve bunu uzun zamandır düşünüyorum. benim gibi düşünen azimli istekli birini bulsam hemen faaliyete geçiceğim.allah funda ve arakadaşlarının ve onlar gibi üretici bayanların yolunu açık etsin. darısı başıma 🙂

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*