20 Mayıs 2022

5.ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ 1-9 Mayıs 2010

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen İşçi Filmleri Festivali’nin beşincisi, bu yıl “Seyirci Kalma” sloganıyla, 1-9 Mayıs 2010 tarihleri arasında İzmir, İstanbul ve Ankara’da eş zamanlı olarak yapılacak. Ayrıca 8Mayıs 2010’da Bolu ve 19 mayıs 2010’da Diyarbakır’da festivalin Anadolu ayağı gerçekleştirilecek.

V. İşçi Filmleri Festivali; Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Birleşik Metal-İş (DİSK), Hava-İş (TÜRK-İŞ), Petrol-İş (TÜRK-İŞ), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri ve Sendika.Org tarafından düzenleniyor.

Festivalin ana amacı, ülkemizde ve dünyadaki emekçilerin hayatlarını ve verdikleri mücadeleleri perdeye yansıtarak izleyicilere aktarmak, ayrıca daha fazla işçi filminin yapılmasını özendirmek için bu tür içerikteki filmleri tanıtmak.

Açılış töreni 2 Mayıs 2010 Pazar günü, saat 19.00’da, Beyoğlu Yeni Rüya Sineması’nda yapılacak. Bu yıl hem ülkemizden hem de dünyadan, yeni ve klasik filmlerden oluşmuş bir karmadan 74 film gösteriminin yanında, Tekel Direnişi’ne saygı olarak 15 filmlik özel bir gösterim gerçekleştirilecek.

Festival programını www.laborfest.sendika.org adresinden edinebilirsiniz.

Festivalle ilgili tüm bilgilere www.iff.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: 5.ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ 1-9 Mayıs 2010

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*