20 Mayıs 2022

Kadın Yöneticiler Anketi Sonuçlandı

İŞ HAYATINDA KADIN YÖNETİCİ ORANLARI VE İSTATİSTİKLERİ

TİSK’in (Türkiye İşveren Sendikları Konfederasyonu), kadınların özel sektördeki rolü ve ağırlığını belirlemek için yaptırdığı “ Kadın Yöneticiler Anketi sonuçlandı. Buna göre; özel sektördeki sanayi firmalarının yöneticilerinin 22.8’i, kamuda ise %6.8’i kadınlardan oluşuyor. Özetle; Özel Sektörde 4 yöneticiden biri kadın.

Genel Müdürlerde ise; kadınların oranı özel sektörde %27.9 iken, devlet kurumlarında bu rakam %6.4. Sonuç: Kamu kurumlarında her 14 Genel Müdürden biri kadın.

Araştırmanın diğer kategorilerindeki sonuçlarına  baktığımızda da aşağı yukarı benzer oranlara rastlıyoruz. Ortaya çıkan tablo ise oldukça ilginç: Özel sektörde kadın yönetici oranı, hala eşit seviyede olmasa bile yükselme oranı kamu kurumlarına göre 4,5 kat daha fazla, kamu kurumlarında ise bu oran oldukça düşük seviyede kalmış.

Araştırmanın diğer kategorilerindeki sonuçları için :

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/13332429.aspKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*