18 Ocak 2022

Uşak Mikro Kredi Merkezi Açıldı

Uşak Valiliği öncülüğünde, İl Özel İdaresi tarafından bir süre önce restore edilen ve Uşak İş Kadınları ve Kadın Girişimcileri Derneği’ne “Mikro Kredi Merkezi” olarak kullanılmak üzere tahsis edilen Karaağaç mahallesindeki tarihi bina düzenlenen törenle açıldı.

Karaağaç mahallesinde bir süre önce restore edilen tarihi binanın, İl Özel İdare Tarafından Uşak İş Kadınları ve Kadın Girişimcileri Derneği’ne “Mikro Kredi Merkezi” olarak kullanılmak üzere tahsis edildiğini belirten Vali Özdemir Çakacak, “Bu tarihi binada ev hanımlarına yönelik mikro kredi projesiyle ilgili eğitimler verilecek. Bunun dışında bu merkezimizde okuma yazma bilmeyen hanımlarımıza yönelik kurslar açabiliriz. Devletimiz, hükümetimiz sosyal devlet projesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan yaşamalarına imkan tanımak için pek çok yardımlar yapmakta ve pek çok projeye destek vermektedir. Bu sosyal yardımların yanı sıra hükümetimizin çıkardığı kanunla özel idarelerin bütçelerinden ayıracakları kaynaklarla ev hanımlarına yönelik “Mikro Kredi” uygulaması projesi hayata geçirildi. Uşak’ta bu gün bu projenin startını veriyoruz. Pek çok ilimizde bu proje başarıyla uygulanmaktadır. İlimizde İl Genel Meclisimizin aldığı kararla projesi bu gün başlıyor. İş yapma becerisine sahip kadınların küçük bir destekle ev ekonomilerine katkı sağlamalarına imkan tanıyan proje ile ilimizde pek çok kadının iş hayatına gireceğine inanıyorum. Bu proje bizim çok önem verdiğimiz bir proje. Bugüne kadar ilimizde 256 ev kadını mikro kredi almak için başvurmuş. Şu ana kadar 51 ev kadınına mikro kredi sağlandı. Yani 51 ev hanımı küçük çaplı iş yaşamına başladı. Bu ev hanımlarımızın kendilerini geliştirerek işlerini büyüteceklerine inanıyorum” dedi.

www.usak.gov.tr

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*