20 Mayıs 2022

Turkcell El Emeği Pazar Yeri ve Kadın Girişimcilere Mikrokredi Sitesi Açıldı

mikrokredi ve girişimci destekleri

Türkiye’de bir ilk olan sosyal borçlanma sitesi “www.ekonomiyekadingucu.com” üzerinden verilen desteklerle mikrokredi alarak işlerini büyüten ancak ürünlerini pazarlamakta zorlanan kadınlar için fark yaratacak Turkcell El Emeği Pazar Yeri, alıcı ile satıcıyı aracısız buluşturacak.

Şu anda 65 bin kadına ulaşan ve 4 yılda 100 bin kadına fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen proje kapsamında geliştirilen El Emeği Pazar Yeri‘ne ilan bırakmak da ücretsiz olacak.

 turkcelle-el-emeği-pazar-yeri-ekonomiye-kadın-gğcğ-mikrokredi-projesiTurkcell, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle başlattığı Ekonomiye Kadın Gücü Projesi kapsamında dar gelirli, girişimci kadınlara destek olmak için önemli bir yeniliği daha hayata geçirdi. Türkiye’de bir ilk olan sosyal borçlanma sitesi “www.ekonomiyekadingucu.com” üzerinden verilen desteklerle mikrokredi alarak işlerini büyüten ancak ürünlerini pazarlamakta zorlanan kadınlar için fark yaratacak Turkcell El Emeği Pazar Yeri, alıcı ile satıcıyı aracısız buluşturacak. Şu anda 65 bin kadına ulaşan ve 4 yılda 100 bin kadına fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen proje kapsamında geliştirilen El Emeği Pazar Yeri’ne ilan bırakmak da ücretsiz olacak.

“Destek 1 milyon liraya ulaştı” 

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, Ekonomiye Kadın Gücü Projesi’ni yaklaşık bir yıl önce hayata geçirdiklerini ve az zamanda çok yol aldıklarını, gerek ulaştıkları kadın sayısı, gerekse teknolojik altyapı ve birikimle yarattıkları farkı her geçen gün bir adım ileriye taşıdıklarını ifade etti.

Kadınların projeye başladıkları günden bu yana imza attıkları birçok ilkle geleceğe daha emin adımlarla ilerlediklerini belirten Öztürkler, şunları kaydetti:

“Kadınlarımızın güçlendirilmesi için yarattığımız sosyal borçlanma modelinde destek 1 milyon liraya ulaştı. Bu desteğin ötesinde bugüne kadar işlerini geliştirmeye dair eğitim almamış, finansal hizmetlere erişimi olmayan, kendi çevreleri dışında ürünlerini farklı kanallardan satma imkanı olmayan kadın girişimcilerimiz için yeniliklerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu yıl Birleşmiş Milletler’de de başarılı örnek olarak sunduğumuz Ekonomiye Kadın Gücüprojemiz kapsamında, Diyarbakır’dan Muğla’ya, Ardahan’dan Tekirdağ’a Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınlarımız el emeği göz nuru ürünler üretiyor. Bu ürünlerin alıcıyla nasıl buluşturulacağı projenin sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşıyordu. Artık 65 bin kadın girişimcimiz Turkcell El Emeği Pazar Yeri sayesinde tüm Türkiye’den alıcılara direkt ulaşabilecek, daha çok üretecek, daha çok kazanacak. Ayrıca Ekonomiye Kadın Gücü ile başlattığımız cepten kalkınma seferberliği, bu siteden alışveriş yapanların katkısıyla daha da büyüyecek ve daha çok kadınımıza ulaşacak. Projemiz adına bu önemli kilometre taşını hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyorum.”

 Turkcell El Emeği Pazar Yeri

Ekonomiye Kadın Gücü kapsamında Turkcell El Emeği Pazar Yeri’nde ürünlerini sergilemek isteyenlerin “www.ekonomiyekadingucu.com”a girerek “Kadın Emeği Ürünleri”ni tıklaması yeterli. Hem internet sitesi üzerinden hem de SMS ile kolayca ilan bırakılabilen sitede yer alan el emeği ürünler duyarlı alıcıları bekliyor. Kadın girişimcilerin ekonomiye katılmasına, ailelerine katkı sağlamasına ve güvenle işlerini büyütmelerine destek olmak için “www.ekonomiyekadingucu.com” adresine girerek kadın emeği ürünlere ulaşılabiliyor. Turkcell El Emeği Pazaryeri’nde fiyat aralığı 1,5 lira ila 1.200 lira arasında değişen birbirinden farklı el emeği ürünlerin sahiplerine ulaşmak için kullanıcılar kadın girişimcilerimizin e-posta adresi veya cep telefonu üzerinden iletişime geçebiliyor.

Girişimci kadınlara eğitim ve pazarlama desteği de veriliyor

Turkcell, sadece El Emeği Pazar Yeri’ni kurmakla yetinmeyerek Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında girişimci kadınların siteyi daha etkin kullanabilmeleri ve onları yeni nesil girişimcilere dönüştürmek için eğitimler de düzenliyor. Ayrıca bu site aracılığıyla dar gelirli, girişimci kadınların yeni bir pazarlama kanalına kavuşmasına da hizmet ediyor.

Ekonomiye Kadın Gücü hakkında

Turkcell, 2012 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğinde dar gelirli, girişimci kadınlar için cepten kalkınma seferberliği başlattı. Ekonomiye Kadın Gücü adlı seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak “sosyal borçlanma modelini hayata geçirmiş oldu. Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor. Ekonomiye Kadın Gücü seferberliğinin hedefi 4 yılda 100 bin kadını ekonomiye kazandırmak. Turkcell projeye 400 bin lira katkı vererek başladı. Sosyal borçlanma modeli sayesinde gelen destek ise yaklaşık 1 milyon liraya ulaşmış durumda ve 65 bin kadın mikrokrediden faydalanıyor.

Projeye destek vermek isteyen herkes operatörü ne olursa olsun, FON yazıp 5886′ya SMS göndererek proje havuzuna 5 lira bağış yapabiliyor. Ayrıca “www.ekonomiyekadingucu.com” (havale/EFT, kredi kartı, Turkcell Cüzdan) üzerinden de dar gelirli girişimci kadınlarıdesteklemek mümkün.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*