26 Eylül 2022

Merhaba

Merhaba…


Bu blog uzun zamandır aklımda vardı. Ekonomik bağımsızlığın ne kadar önemli olduğunun eminim hepiniz farkındasınız. Ve size ait, güzel yaşamak istediğiniz bir hayatınız olduğunun da… Fark ettim ki bir şeyler yapmak isteyen, kendi hayatının kontrolünü eline almak isteyen kadın sayısı çok fazla ama ne yazık ki yapacakları, yapmak istedikleri ya da yeni alanlara açılmak isteseler de, nerelerden ne şekilde yol alınabileceği konusunda ciddi bir şekilde takılıyorlar. Sonrası şikayetler, sızlanmalar, korkular, pes etmeler, kendine güven kaybı, hayal kırıklıkları ve vazgeçmeler… Bunun psikolojik, sağlık, sosyal, bilgisizlik, annelik, aile baskısı ya da maddi sorunlar gibi birçok nedeni mevcut… Tabi bir de kurtlar sofrasının kurtları ve kuralları var… Ama bir yandan şunu da çok iyi biliyorum ki; çok güzel şeyler yapabilecek, üretebilecek, başarabilecek müthiş bir potansiyele sahipsiniz. Ve bunu ortaya çıkarmanın zamanı geldi de geçiyor bile…


Bu yüzden ben de istedim ki; iş dünyasına yönelik girişimde bulunmak, kendini yetiştirmek, geliştirmek, meslek sahibi olmak ya da iş bulmak isteyen kadınlar için elimden geldiğince yön gösterici bir şeyler yapabileyim. Aynı zamanda burası bizim için ortak bir platform, haberleşme mekanı da olsun, bir araya gelelim ve fikir alışverişinde bulunalım, bilgilerimizi paylaşalım, birbirimize yeni şeyler öğretelim ve hep birlikte büyüyelim. 


Binlerce kilometrelik yol, bir adımla başlar” demiş bir Çin atasözü… Bugün dünyada Çin’in konumunu ve dünyadaki dengeleri nasıl değiştirdiğini düşünürsek farkına varılması gereken durum bellidir: Bahane yerine çözüm üretmek ve bunu paylaşmak.


Bu benim resmi olarak ilk blogum, acemiliklerim için şimdiden affınıza sığınıyorum ve b
irçoğumuzun ihtiyacı olan ama çok zaman gözden kaçırdığımız, unuttuğumuz, birbirimizden esirgediğimiz bir cümleyle hepinize hoş geldiniz diyorum:

KENDİNİZE İNANIN, BEN SİZE İNANIYORUM.


Sevgilerimle…Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*