23 Mayıs 2022

Geç Uyuyanlar İçin Niş Seyahat Turları

GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ

Turizm sektörünün parçası olan tur dünyasında; rehberli turlar dahil, o kadar çok çeşitli turlar düzenlendi ki, yeni bir niş alan bulunmasına inanmak neredeyse imkansız görünüyor. Bir yandan sektör olumsuz koşullardan yakınırken, müşterilerinin durumlarına ve beklentilerine kulak veren bazı akıllı ve düşünceli girişimciler kendi çözümlerini üretip sızlananların arasından sıyrılıyor ve gülümseyenlerin arasına katılıyor.

İşte, Kaliforniya’daki Executive Tours da, “Crack of None Tours” olarak adlandırdığı yeni tur akımıyla, kendini “Sabah İnsanları” olarak görmeyenler için yeni bir dizi tur teklifi sunarak bu algımızı yıkıyor. Daha ziyade, İtalya ve Fransa’ya rehberli turlar düzenleyen şirket hiçbir tur faaliyetini öğleden önceye programlamıyor. Şirket bunu şu şekilde açıklıyor: “Müşterilerimizin; aceleye getirilmeden, bir sürü gibi oradan oraya koşuşturmadan,dinlenmiş ve rahat bir seyahat geçirmelerinin, onlara daha çok zevk vereceğini düşünüyoruz.” Kulağa ne kadar basit, doğal ve zaten olması gerekenmiş gibi geliyor değil mi?

Crack of None Turlarında asla şöyle bir cümle duymuyorsunuz: “Saat sabah 06.00, valizler odalardan dışarı!”

Tur programı düzenlenirken; müşterilere sadece yerel yemekler, kısa geziler ve yardımcı rezervasyonlardan oluşan bir koordinasyon yapmanın ötesinde , uçuş saatleri bile geç saatlere göre ayarlanıyor. Turlar 24 kişiyle sınırlı tutuluyor, geziler yapılırken daha samimi ve müşterilerle rahat ilgilenebilecekleri bir ortam yaratmak istemişler.

Fiyatları hakkında bilgi vermek gerekirse; sonbahar zamanında Fransa’ya uçak bileti hariç 11 günlük bir seyahat turu, kişibaşı 3290 $, 12 günlük İtalya turu ise 3375 $.

Bildiğiniz gibi, Amerika ve Avrupa’daki turlar bizim ülkemize göre çok daha yüksek fiyatlı, bu rakamlar tahminim bizde daha düşük seviyelerde gerçekleşir. Erken yatıp erken kalkmayan çok insan var, ya da geceleri daha iyi vakit geçiren ve dolaşmayı seven seyahat meraklıları için bence çok iyi bir iş fikri bu, ayrıca sadece otellerle ya da seyahat firmalarıyla da sınırlı değil. Her tur firmasına bu seçenek cazip gelmeyebilir ama, rehberlik yapabilecek durumdaysanız ve yabancı diliniz de iyiyse doğru bir tanıtımla, turistik bölgelerde oraları bilmeyen yabancı turistlere gece turları düzenleyebilir ve artı bir gelir elde edebilirsiniz.

Sonuç: Mutlu Müşteri= Mutlu Girişimci

Merak edenler için şirketin web sayfası: www.exectours.com/crackofnoontours.aspxKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*