16 Mayıs 2022

Dünyanın Yeni Ticaret Dili Çince ve Çince Kursları

Çince ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN ÇİNCE DİL EĞİTİMİ VEREN YERLER

1,3 Milyar kişinin konuştuğu ve dünyanın en çok konuşulan dili olan Çince, ticari açıdan düşündüğümüzde, şimdi de İngilizce’den sonra dünyada ikinci önemli dil haline geldi.

Çin, Hong Kong ve Tayvan’da konuşulan Çince’nin en çok kullanılan şiveleri de Kantonca, Fuijan, Mandarin ve Hakka’dır. Çin yazı karakterleri ise simgesel grafikler ve işaretlerden oluşur, dolayısıyla alıştığımız Latin alfabesinden oldukça farklı ve öğrenmesi kolay değildir, sabır, azim ve disiplin gerektirir.

Bir yandan da, Çin’in artan ticari rolü nedeniyle, küresel alanda iş yapan birçok kurum için Çince bilen personel bulundurmak ya da yöneticilerin Çince bilmesi zorunluluk haline gelmiştir.

Çince bilen personeller ya da Çince konuşan yöneticilerin olduğu şirketler elbette ki rakiplerine göre çok daha avantajlıdır, bu yüzden ulusal ve uluslararası birçok şirket de elemanlarına yatırım yaparak onların Çince öğrenmelerini teşvik ediyor. Aynı şekilde iş ararken ya da iş değiştirmek istediğinizde de Çince bilgisi artık büyük bir avantaj haline gelmiş durumda, Çince bilen iyi maaşlarla hemen iş buluyor, bu yüzden ben de internette minik bir araştırma yaptım ve bulduğum Çince kurslarını sizler için aşağıda listeledim.

Çince eğitim ucuz bir eğitim değil, ama Çince öğrenmek; uzun vadeli düşünerek kendinize yaptığınız iyi bir yatırım olabilir, çünkü karşılığını alacaksınız. Bu yüzden bir çok banka Çince öğrenmek isteyenlere eğitim kredisi veriyor ya da kurslar direk anlaşmalı olduğu bankalarla iletişimi kolaylaştırabiliyorlar.


AKADEMİ ÇİN

Akademi Çin’in hem Türkiye’de hem de Çin’de 16-60 yaş grubu için, 1 Aylık Çince Yaz Okullarından, Çin’de kurslar, üniversite, Ticari Çince kursları, Hızlandırılmış Çince ve MBA gibi farklı Çince öğrenme alternatifleri mevcut, fiyatlar da seçtiğiniz programa göre değişiyor. Şu zamanlarda da Çince Yaz Okulu indirim kampanyaları var.

Akademi Çin Telefon: (212) 258 02 12

www.akademicin.com

ÇİN EĞİTİM HİZMETLERİ – LOTUS EĞİTİM

Türkiye’nin ilk Çince Dil Eğitimi Kursu olma özelliğini taşıyan Lotus Eğitim’de Çince günlük konuşma kursları, Ticari Çince, Çin’de yaz okulları, Çince konuşma seminerleri gibi alternatifleri mevcut ama benim en çok ilgimi çeken ve sevinmeme neden olan ise “Uzaktan/Online Çince kursları”nın başlaması oldu. Büyükşehirlerin dışında yaşayan hanımlarımız bu kurslardan rahatlıkla faydalanabilirler. Sanal Çince kurslarında 1 Ders Saati Ücreti ise 15 TL.+KDV.

Çin Eğitim Hizmetleri’nin şu günlerde Çin Günlüğü okuyucularına özel %10 indirim kampanyası var, detayları www.cingunlugu.com/indirimli-cince-kurslari/ adresinden okuyabilirsiniz.

Çin Eğitim Hizmetleri : www.sinoturkish.com

Online Çince Eğitimi : www.sanaldilokulu.com

TÖMER

Ankara Üniversitesi Tömer Kurslarının Ankara merkez olmak üzere ayrıca İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Denizli, Samsun ve Trabzon’da şubeleri bulunuyor. Çinceyle birlikte 12 dilde eğitim veriyorlar. Ücretler şubeye göre değişiyor, detaylı fiyat listesi ve ders programlarına TÖMER web sitesinden ulaşabilirsiniz.

www.tomer.ankara.edu.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: Dünyanın Yeni Ticaret Dili Çince ve Çince Kursları

  1. Yeminli Çince Tercüman – Çince Öğretmeni Egemen Gundogdu ve Çince Öğretmeni Li Na Gundogdu ile Çince’yi severek kısa bir zaman içerisinde Çince’yi doğru tonlarla ve akıcı bir biçimde konuşmaya başlayacaksınız. Çince’yi öğretiriz..

    http://www.cinceogretimi.com

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*