20 Mayıs 2022

Karaman İŞKUR Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 Nisan 2011

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Karaman İl Müdürlüğü tarafından, Karaman Merkezde, 4 – 29 Nisan 2011 ve 7 Nisan-3 Mayıs 2011  tarihleri arasında ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı düzenlenecek.

İŞKUR Karaman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Bilindiği üzere, Girişimcilik Programı; kendi işini kurmak isteyen kişilerin kurmak istedikleri işin iş plânlarını geliştirmelerini sağlamak amacıyla yapılan kuramsal ve uygulamalı eğitim programlarını (Eğitim, ana modüller ve destek modüllerinden oluşur. Sınıf içi eğitimler atölye çalışmaları ile desteklenir) içeren uygulamalı girişimcilik eğitim programlarını ifade etmektedir.http://www.iskur.gov.tr) “Mesleki Eğitim Kursları” bölümünden 73954 “kurs numaralı” programa başvuru yapmaları gerekmektedir.

Girişimcilik Kursuna Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2011

Kendi işini kurmaya yönelik olarak düzenlenen bu eğitim programında, eğitime katılacak her bir katılımcı başına belirlenen ders saat ücreti üzerinden hesaplanan eğitim gideri ile her fiili kurs günü için katılımcılara yapılan 15 TL’lik kursiyer zaruri ödemesi ve iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar, gerekli şartları taşıması halinde KOSGEB’ten hibe ve/veya kredi alabileceklerdir.

Programa başvuranların 1 Nisan 2011 tarihinde saat 09:00’da test uygulaması  için “Karaman Atak Genç Spor Kulübü-Sekiçeşme Mah.Hoca Mahmut Cad. Yemenici Apt. No:54 KARAMAN” adresinde hazır bulunması gerekmektedir. Testte başarılı olanlar için aynı gün Kurumumuzda mülakat gerçekleştirilecektir.” denildi.

Programlara Katılma Şartları : .

a- Kuruma kayıtlı işsiz  olmak,

b- 19 – 50 yaş aralığında olmak,

c- En az ilköğretim okulu mezunu veya iş kurmak istenilen alanda geçerli bir sertifika ya da belgeye sahip olmak,

d- Kurumca düzenlenen girişimcilik eğitimine ve son 24 ayda herhangi bi İŞKUR eğitimine daha önce katılmamış olmak.

Karaman İŞKUR İl Müdürlüğü İletişim Bilgileri:

Adres: Hamidiye Mahallesi. Atatürk Bulvarı. Erdural İş Merkezi. Kat: 1 KARAMAN

Tel: (338) 212 31 36 – 214 81 45

www.iskur.gov.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*