16 Mayıs 2022

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi – 5 ARALIK 2011

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak, 2006 yılından bugüne KOSGEB Desteklerinin daha etkin kullanımını sağlamak, daha fazla işletmeye ulaşmak amacıyla, bünyemizde oluşturmuş olduğumuz KOSGEB sinerji Odağı ile üyelerimize ve İlimizde faaliyet gösteren firmalarımıza hizmet vermekteyiz.

Bu doğrultuda KOSGEB destekleri kapsamında yeni iş kurma fikri olan girişimcilerin desteklenmesine yönelik olarak, Girişimcilik Desteği başlığı altında 27.000 TL. si hibe, 70.000 TL. si faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplamda 97.000 TL. lik yeni girişimci desteği verilmektedir. Bu destekten faydalanmak isteyenlerden, KOSGEB koordinasyonunda açılacak olan Girişimcilik Eğitim Programına katılarak, sertifika alma şartı aranmaktadır. Geri ödemesiz olarak verilen 27.000 TL. nin 5000 TL. si işletme kuruluş gideri olarak, 10.000 TL. si kuruluş dönemi makine teçhizat ve ofis donanım desteği olarak, 12.000 TL. si de İşletme giderleri (personel, elektrik, su telefon faturası vb .) olarak kullanılmaktadır. Destek oranları ilimizin bulunduğu bölge itibari ile %60 bayan girişimciler için ise %70 olarak uygulanmaktadır.

Bu Eğitim Programı ile ;

* Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması,
* Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması,
* Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması,
* İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi,
* İstihdamın artırılması,
* Yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi.
hedeflenmektedir.

Odamız tarafından, yeni iş fikri olan girişimcilerimizin bu destekten faydalanabilmesi için, 05.12.2011 ile 31.12.2011 tarihleri arasında Odamız toplantı salonunda toplam 60 saatlik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı” düzenlenecektir. Başvurmak isteyenlerin Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ ndan temin edecekleri başvuru formlarını doldurarak, yine Odamız Bünyesinde faaliyet gösteren KOSGEB Sinerji Odağı temsilcisine 25.12.2011 tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir. Eğitim programı ücretsiz olup, kontenjan 60 kişi ile sınırlıdır.

Bilgi için;

KOSGEB Sinerji Odağı Temsilcisi Bahadır KAPLAN
Tel : 0 284 225 10 14 Dahili 130
E-Posta : bkaplan@etso.org.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*