16 Mayıs 2022

Google Alerts Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl kullanılır?

Google Alerts, yani Google Uyarıları/Google Uyarı Sistemi; aradığınız kelimeleri içeren ve ilgili arama sonuçlarına yeni katılan web sitelerini düzenli olarak bize mesajla haber veren bir sistemdir.

Diyelim “web tasarım kursu istanbul” sonuçlarını Google’da aradınız ama yakın zamanda bir sonuç gelmedi,
bir yandan da bloglarda ya da sitelerde yeni bir haber olursa haberdar olmak istiyorsunuz. O zaman Google Alerts’e o kelimeleri girip, arama sıklığını ve sonuç tipini seçip mail adresinize gelmesi için gerekli ayarları yapıyorsunuz. Sonuç Tipi’nde “Çıkar Çıkmaz” seçeneğini işaretlerseniz, Google Arama Motoru’na yeni kaydolmuş ve içinde “web tasarım kursu istanbul” kelimeleri geçen web sayfası ile ilgili bir mail hemen posta kutunuza geliyor. Günlük, ya da haftalık sonuç isterseniz de, sistem yine aynı şekilde işliyor.

Google Alerts’i sadece bir kurs için değil, normal olarak Google Arama’yı kullandığınız gibi ilgilendiğiniz bir alan, bir kitap, bir web sitesi, neler yaptığını merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz bir şirket yöneticisi ve hatta kendi isminiz için bile  kullanabilirsiniz.

Google Alerts’i kullanmak istiyorsanız, öncelikle bir G-Mail e-posta hesabınız olması gerekir. Oturumunuzu açtıktan sonra aşağıdaki adresten “Uyarı” ayarlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

http://www.google.com/alertsKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*