18 Ocak 2022

Hoş Geldin 2010

YENİ YIL MESAJLARI

Henüz çok kısa bir süredir sizlerle beraberiz, o yüzden bu cümleyi daha çok şöyle kurabilirim, kısa bir süreye göre yoğun iletişimlerimiz oldu. Benim için bir kişi bile okuyup faydalansa  yeterdi ya da bir elin parmakları kadarıyla bile yetinebilirdim, çünkü bilirim ki her insan dünyaya bedeldir ve zaten kendisi de bir dünyadır. O yüzden kendisini değiştiren dünyasını da değiştirir ve dünyasını değiştiren, dünyayı da değiştirebilir. Değişimse içerden gelen bir şeydir, dışarıdan birisini değiştiremezsiniz…  Bu yüzden insan önce kendine örnektir, sadece kendisi olarak ve içindeki ışığını yayarak…

Hayata dair her zaman planlar yapılır, hayaller kurulur ama genelde hayat planlara pek uymaz yine de planları uygulamaya yaklaştığı zamanlar olur. Benim çok sevdiğim kitapçı bir arkadaşım var, bir gün telefonlaştık, bir kafeye gidip buluştuk, o ara işlere ikimizin de morali bozuk, o birden gözlerini açtı ve bana Antares isimli bir gezegenden bahsetti. Samanyolu’nun dev büyüklükte ve en kırmızı gezegeni… Dünyaya 600 Işık yılı uzaklıkta… Dedi ki: “Uzayda bir sürü şeyler oluyor ya, meteor yağmurları, çarpışan yıldızlar vs…, farzet şu Antares gezegenine de bir yıldız çarpmış olsun, öyle bir çarpışsınlar ki Antares de yörüngeden çıksın ve hızla dünyaya doğru ilerliyor olsun ve biliyorsun ki dünyanın yanında devede kulak kaldığı o dev gezegen, yarın öğlen dünyaya çarpacak.” Ve sustu. O an tüm sorunlar kafamdan aktı gitti ve birbirimize hiçbir şey demeden kahkahalarla aynı anda gülmeye başladık. Eve döndüğümde hala gülüyordum, mutluydum, nefes alıyordum ve sahip olduğum şeyler için şükrettim, böylece kendim için daha iyi çalışabilirdim.

Digiturk Dizimax’ta The Mentalist isimli bir dizi var, gerçi ben internette rastladım ve öylesine bir bölümüne bakayım derken, arka arkaya tüm bölümleri izlemeye başladım. Dizinin baş karakteri Patrick Jane’ i izlerken aklımdan hep aynı şey geçti, beden dili ve NLP. Senaristlerin diziyi yazarken beden dili, NLP ve psikoloji üzerine sıkı çalıştıkları kesin, çok da güzel bir dizi yapmışlar o kadar ki Antares’in kızıl gölgesinde not defterime yazıverdim hemen: 2010’da yapılacaklar –1) Nedir bu NLP, nasıl yapılır artık öğrenilecek. Hayaller ve planlar asla bitmez, zaten bitmemeli de, var olduğumuz sürece yola devam… Bu diziyi izleyin, internetten rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kendinizi 2010’da ertelemeyin, demirin gözlerinizle ışıldadığı, mutlu, sağlıklı, azimli ve kendinizi sevdiğiniz başarılı bir yıl geçirin, kendiniz için güzel olanı isteyin sonra gidip onu alın.

Sevgiler…

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*