16 Mayıs 2022

İştanbul Sizi Çağırıyor : Kurumsal Film Festivali / Corporate Film Fest 2010

KURUMSAL İŞ DÜNYASI FİLMLERİ

Bu yıl Kurumsal Film Festivali’nin 5.si düzenleniyor. Festivale katılmaya karar veren kurumsal şirketlerin yaptığı aslında bana göre çocuklarını lunaparka eğlenmeye götüren ebeveynlere benziyor. Şirket personelleri, yoğun ve yorucu iş yaşamının içerisinden biraz dışarı çıkıp hem eğlenceli kısa filmler çekiyorlar hem de takım oyunuyla ortaya çıkardıkları bu filmlerle festivalde yarışmaya katılıyorlar ve kazananlar ödül alıyorlar. Ayrıca bu takım oyunları ve birlikte bir film oluşturma sürecinin daha sonraları şirket içi performans ve iletişimlerine de büyük katkı sağlayacağı aşikar yani bir nevi herkes bir şeyler kazanıyor.

Kurumsal Film Festivali’ne katılıp kısa film ekibinin içinde yer almanın bir çok personel için en eğlenceli yanı; şirket hiyerarşisinin burada geçerli olmaması. Şirket yöneticileri yönetmen olamıyorlar, ekipte bulunuyorlar ama sadece figürasyon kısmında, yani bir şirket çaycısı ekipte yönetmense, genel müdürüne “Olmadı, yapamadın, şöyle yap, buradan bak” gibi komutlar verebiliyor.


Festivalde geçen yıl 9 şirket 36 film ile yer almış. Bu yıl katılımın daha da artması bekleniyor. Katılımcılar arasında özel kurumların yanı sıra, Kadıköy Belediyesi, TCDD gibi resmi kurumlar da var.

Corporate Film Fest 2010’da bu yılki yarışma kategorileri ise şöyle:

* İştanbul

* İş Dünyasında Kadın ve Erkek

* Sessiz Sinema

Corporate Film Fest 2010’a başvurular Haziran 2010 sonuna kadar devam ediyor. Filmlerin ise; 1 Eylül 2010’a kadar teslim edilmesi gerekiyor. Filmler en fazla 10 dakika uzunluğunda çekilecek.Kazanan film ödüllerinin sahipleri ise ödüllerini, 25 Eylül 2010’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle alacaklar.

Detaylı bilgi isteyenler aşağıdaki linkten web sitelerini ziyaret edebilirler:

www.corporatefilmfest.comKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*