20 Eylül 2017
4.Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2010 Fotoğraf Sergisi – İSTANBUL

kadın fotoğrafları sergisi

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 4.sünü düzenlediği “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Yarışmanın 1.ciliği, “Yaşıyorum ama nasıl?” fotoğrafıyla Bursa’dan Sevim Güler’e verildi. “Ben Kimim?” fotoğrafıyla İstanbul’dan Ekin Onat von Merhart 2.liği, “Emekle Bütünleşmek” adlı fotoğrafla da Aydın’dan Funda Bekiş 3.lüğü aldı.

Sevim Güler – Yaşıyorum Ama Nasıl

Yarışmaya, 1505 kadın fotoğrafçının  6780 eserle katılmasını, önceki yıllara göre rekor başvuru sayısı olarak nitelendirildiğinden, sevindirici bir haber olarak da verebiliriz. Kadınların bilinçlenmesi arttıkça sosyal, kültürel ve iş yaşamının içine de aktif olarak katılımlarının yoğun şekilde artması bize aslında birkaç şeyi net olarak gösteriyor: Kadınlar bu alanlarda daha aktif olmak istiyor, çaba göstermeye hazırlar, sadece desteğe, öğrenmeye, doğru yönlendirmelere ve fırsatlardan haberdar olmaya ihtiyaçları var.

6-21 Mayıs 2010 tarihlerinde, 4.Kadın Gözüyle Hayattan Kareler yarışmasının, ilk 3 dereceye giren fotoğraflarıyla birlikte sergilenmeye değer bulunan toplam 42 fotoğraf; İstanbul Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde açılan sergide, fotoğrafseverlerin beğenisine sunuluyor. Anneler Günü haftasına denk getirilerek, tüm annelere ithaf edilen, amatör fotoğrafçı kadınlarımızın eselerinden oluşan bu sergiye yolunuzu düşürmenizi tavsiye ederim …

1 Yorum: 4.Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2010 Fotoğraf Sergisi – İSTANBUL

  1. Sergilenen eserler arasında yer alan Emine Ay’ın fotoğrafı açılışın gözdeleri arasında yer aldı!
    Fotoğraf gerçek bir şaheser.
    Sanki ressam Peter Bruegel’in tablolarındaki figürler günümüz atmosferinde canlanmış kompozisyonu muhafaza ederek Emine Ay’ın gözünün önünden geçmişler!
    Sırf bu nedenle bile gidilip görülmeli.
    Ödüle layık görülen ilk üç fotoğraflar da gerçek kadınların güzel gözlerinin önünden geçen muhteşem kareler olarak tarihe geçtiler.

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*