23 Mayıs 2022

Desenli Renkli Yara Bantları

GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ

FriendFeed’de fotoğraflarına rastladığım Ouch yara bantlarının Türkiye’de olmadığını düşündüm ve bu güzel bir iş fikri olabilirdi, o yüzden biraz araştırmaya karar verdim. Sonra , başka bant markalarının da olduğunu gördüm ve bu desenli bantların yurtdışında özellikle çocuklar ve bluğ çağındaki gençler arasında çok popüler olduğunu fark ettim. Bu farklı ebatlardaki renkli ve desenli bantlar sevimli kutularda satışa sunuluyor. Yurtdışındaki satış fiyatları ise 3,5 £ ile 5 £ arasında değişiyor yani bizim paramıza göre yaklaşık 8,5-12.5TL. arasında… Bir kutuda ise genelde 24-25 adet farklı boylarda yara bandı bulunuyor.

 Bu bantların ithalatı ya da burada üretiminin yapılması iyi bir iş fikri gibi görünüyor. Hareketli yaşlarda çok sık çarpmalar, sıyrıklar oluşuyor ve bu tür renkli materyaller teenage denilen yaş grubunda oldukça ilgi görebilir, diğer sade tek tip bantları düşünürsek bunların seçilme olasılığı çok daha yüksek olacaktır diye düşünüyorum.

Bu yara bantlarının desenleri arasında kalpler, kurukafalar, sloganlar, çeşitli tiplemeler, dövme desenleri, askeri kamuflaj desenleri, sevimli hayvanlar ve hatta yumurta desenleri bile var.

Bu tür bir iş fikri ile ilgilenmek isteyenler için, farklı ülkelerden birkaç üreticinin web adresini buldum ve aşağıya ekliyorum. Ayrıca fotoğraflarından da mini bir albüm yaptım, http://goly.in/2my adresinden görebilirsiniz.

http://www.ouchtt.co.uk/index.htm

http://www.plastod.com/adhesan/fun/fam/30/lang/eng

http://www.stylehive.com/tag/first_aid/recent/grid/9

http://www.stardustkids.co.uk/acatalog/Novelty-Plasters.htmlKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*