20 Mayıs 2022

GOLDEN TURK AWARDS’A BAŞVURULAR BAŞLADI

AMERİKA TÜRKLERİ Golden Turk Awards ÖDÜLLERİ

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan başarılı Türkleri ödüllendirmek üzere kurulan Golden Turk Awards aday komitesi, aday başvurularını kabul etmeye başladı. Golden Turk Awards ödül töreninde 19 değişik branşta başarılı isimler belirlenecek. Başvuru tarihleri 9 Kasım 2009 ve 15 Mart 2010 tarihleri arasındadır. Branşlar arasında ABD’de yaşayan Türklere Oscar heyecanı yaşatacak olan tören, Mayıs ayında Waldorf Astoria’da gerçekleştirilecek.

Ödül alan isimleri, Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi alanlarında saygın işadamı , profesyonel yönetici, akademisyen, devlet adamı ve toplum liderlerinden oluşan 30 kişilik bir jüri belirleyecek.

Başvuru Kategorileri

En Başarılı Start-up

Kurulumu henüz iki yılı aşmamış tüm kar amaçlı şirketler bu kategoriden aday olabilirler.

En Başarılı Girişimci

Ürettiği veya sağladığı servis, teknoloji ve ürünlerle farklılık yaratan veya yaratabileceği olası her kişi bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Vakıf

Kar amacı gütmeyen her türlü vakıf, dernek ve organizasyon bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı İşkadını

Sahip olduğu şirketin ürettiği veya sağladığı servis, ürün ve teknolojiler ile belirli bir marka değeri yaratmış ve şirketinin gelişiminde önemli düzeyde pay sahibi olan işkadınları bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı İşadamı

Sahip olduğu şirketin ürettiği veya sağladığı servis, ürün ve teknolojiler ile belirli bir marka değeri yaratmış ve şirketinin gelişiminde önemli düzeyde pay sahibi olan işadamları bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Şirket

Kurumsal olarak marka değeri, cirosu, karlılığı, sağladığı istihdam, servis, ürün ve teknolojiler ile Amerikan ekonomisine katkı sağlamış tüm şirketler bu kategoriden aday olabilirler.

En Başarılı Akademisyen

Fen ve sosyal bilimler alanında yaptığı çalışmalarla bulunduğu bölgede veya evrensel olarak bilimin ve insanlığın gelişimine katkı sağlamış yazar, düşünür, araştırmacı, bilimadamı ünvanına sahip her akademisyen bu kategoriden aday olabilir.

Türklere En Çok Destek Veren Amerikalı

Faaliyet gösterdiği alanda çabaları ve çalışmaları ile Türklere destek olan, Türkiye ile ABD arasındaki ticari, siyasi veya askeri dostluk bağlarına önem veren her Amerikalı birey bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Aktivist

Yaptığı çalışma ve aktivitelerle ön plana çıkan, toplumun sesini duyurmak için bireysel olarak zaman ve efor harcayan her birey bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Toplum Lideri

Türk Amerikan toplumları arasında ticari, sosyal ve kültürel entegrasyonu güçlendiren veya bu alanlarda aktif rol oynayan organizasyon, dernek ve vakıfların kurucu, yönetici veya üyeleri bu kategoriden aday olabilir.

Yılın En Başarılı Markası

ABD’de Türk sermayesi ile kurulmuş veya yönetilen şirketlerin ürettikleri marka değeri yaratmış servis, ürün ve teknolojilerine ait markalar bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Amerikalı İş Partneri

ABD’de veya Türkiye’de faaliyet gösteren, Türk şirketleri ile ticari iş ortaklığı içerisinde bulunan Amerikalılar ve/veya Türkiye’de istihdam yaratmaya yönelik marjinal olmayan tarzda yatırım yapmış her Amerikalı bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Sosyal Sorumluluk Sahibi Şirket

Ürettiği veya sağladığı servis, ürün, teknolojiler ile gerek çevresel gerekse sosyal anlamda topluma katkı sağlayan şirketler bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Profesyonel Yönetici

ABD’de kurulmuş veya faaliyet gösteren Türk sermayeli şirketlerde çalışan Türk veya Amerikalı yöneticiler ile Amerikan şirketlerinde çalışan üst düzey Türk yöneticiler bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Sanatçı

Müzik, resim, heykel, işleme, sahne ve gösteri sanatları veya buna benzer dallardan en az birinde performans sergileyen bireysel veya grup sanatçıları bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Global Türk

Yaptığı çalışmalar veya etkinlikler ile adını tüm dünyaya duyurmayı başarmış, global anlamda Türkiye’nin adını başarıyla temsil etmiş her birey bu kategoriden aday olabilir.

En Başarılı Enstitü

ABD’de eğitim veren ve akademik çalışmaları ile Türk vatandaşlarının eğitim ve öğretim sürecinde pay sahibi olan her türlü eğitim kurumları, üniversiteler ve kolejler bu kategoriden aday olabilir.

Young Turk

ABD’de yaşayan 25 yaşından küçük bilimsel, sanatsal, sportif veya sosyal alanlardan birinde başarıları ile dikkat çeken her Türk Amerikalı bu kategoriden aday olabiir.

Juri Özel Ödülü

Yukarıda sıralanan kategorilerden herhangi birinde aday olarak değerlendirilmeyen, ancak jurinin genel takdiri çerçevesinde onore edilmesinin Türk Amerikan toplumu için önem teşkil ettiğine inanılmış kişilere herhangi bir kriter aranmaksızın verilir.

Jürinin yani sıra Amerika’da yaşayan Türkler www.goldenturkawards.com web sitesinden oylama yapabilecek. Adaylar direkt kendileri veya bir başkası tarafından web sitesi üzerinden aday gösterilebiliyor. Ödül töreni ve adaylık ile ilgili detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.goldenturkawards.com/trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*