23 Mayıs 2022

Çiftçi Aracıyı Kaldırdı, İnternetten Kendi Ürününü Kendi Satmaya Başladı

E-TİCARET SİTELERİ

Çocukluğumuzdan beri gazetelerde okuruz: “Alıcı bulamayan iki kamyon domatesi yol kenarına döktüler” ya da ” tonlarca ürün tarlada çürümeye terk edildi” veya “değerinden aşağı alım fiyatları yüzünden köylüler zarar etti”. Ben bu haberlere hep şaşırırdım çünkü annemle sebze-meyve alırken gazetelerdeki fiyatların çok çok üzerinde paralar ödenirdi, tabi sonraları gerçeği öğrendim. “Aracılar”ın varlığını…. Çünkü köylerdeki çiftçiler üretim yapabiliyordu ama büyük bir sorunları vardı: Pazarlama.

Bu sorun tek başına ayakta kalmaya çalışan ve üretim yapan kişiler için hala geçerli, ama Köy Kooperatifleri Merkezi’ne üye olan ve üretim yapan çiftçiler pazarlama konusunda epey yol almış görünüyorlar. Çünkü kendilerine toptan satış yapan bir e-ticaret sitesi kurmuşlar. Şimdilik sadece toptan satış yapılıyor ama bazı ürünlerde perakende satışa da geçeceklermiş. Ziraat Bankası da e-ticaret projelerinin garantörlüğünü üstlenmiş.

www.koykooppazari.comKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*