29 Haziran 2022

Yeni Fikirler Yeni İşler 2015’ten Girişimcilere 2 Milyon TL. Destek

GİRİŞİMCİLİK DESTEKLERİ

Yeni Fikirler Yeni İşler 2015 yarışması, girişimcilere 2 milyon TL değerinde destek sunuyor..

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından, Elginkan Vakfı Ana Sponsorluğu ve TEB Organizasyon Ana Sponsorluğunda organize edilen, Türkiye’nin en büyük ve lider girişimcilik yarışması Yeni Fikirler Yeni İşler’in 2015 dönemi başvuruları başladı. 11. yılını kutlayan Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması (YFYİ); YFYİ Idea ve YFYİ Pro programlarıyla iki farklı girişimci profiline ulaşmayı hedefliyor. Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması ile hem iyi bir fikre sahip girişimcilere hem de yeni kurulmuş şirketlere kendilerini ve iş fikirlerini geliştirmeleri için imkân sağlanacak.

Bu yıl iki farklı programın olduğu YFYİ kapsamında YFYİ Pro ile kurulumunun üzerinden 3 yıldan fazla geçmemiş teknoloji tabanlı şirketlerin projelerini bir üst basamağa taşımak için olanaklar sunuluyor.

Tüketici Elektroniği, Bilişim, Enerji ve Sağlık olmak üzere 4 farklı kategoride yarışma fırsatı sunan YFYİ Pro’da eğitimler, mentorluk ve danışmanlık hizmetleri, nakit para ödülü ve ABD Kampına katılma fırsatı ile dünyanın en büyük ve etkili hızlandırma programı Y Combinator’dan faydalanma şansı katılımcıları bekliyor.

Öte yandan yarışma kapsamında gerçekleştirilen YFYİ Idea ise, kendi işinin patronu olmak isteyen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş olan mezunların iş fikirlerini bekliyor. Katılımcılara Girişimcilik eğitimleri, mentorluk hizmetleri, kuluçka imkânı, nakit para ödülü ve ABD Kampına katılma fırsatı ile Y Combinator’dan faydalanma şansı sunulacak olan YFYİ Idea ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için yarışmanın sitesi olan www.yfyi.com ‘dan bilgi alınabilir.

Maddi ödüllerin dışında yarışmacılar için pek çok farklı destek sunulan Yeni Fikirler Yeni İşler yarışması kapsamında kazananlar toplam değeri toplam 2 Milyon TL olan ödül alacak.

Başvurular; www.yfyi.com adresinden 17 Mayıs 2015 tarihine kadar yapılabiliyor.Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

2 Yorum: Yeni Fikirler Yeni İşler 2015’ten Girişimcilere 2 Milyon TL. Destek

  1. Bişeylerin değişmesi lazım.Mesela saatler değişsin,sistem değişsin,insanlar,fikirler değişsin; şu dünyada yeni ulaşılabilir şeyler olsun

  2. her gün yeni fikirler icat ediyoruz ama entelektüel refahımız hiç değişmiyor. çünkü bilgiden ziyade felsefesizdir fikirlerimiz.

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*