26 Eylül 2022

Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 9 Ağustos 2010 – GAZİANTEP

iş kurmak isteyen girişimcilere kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi

 
İŞKUR, KOSGEB, Gaziantep Ticaret Odası(GTO) ve MEKSA Vakfı işbirliğiyle, Gaziantep’te, 9 Ağustos 2010 tarihinde, Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmeye başlanacak.
Kursun süresi 72 ders saati ve toplamda 12 gün sürecek. Diğer uygulamalı girişimcilik kurslarında olduğu gibi, bu eğitimde de, kursu başarıyla bitirenler KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklar. Bu desteğe göre kendi işini kuranlara, 27.000TL.geri ödemesiz, teminat gösterebilenlere ise 70.000 TL.ye kadar faizsiz kredi desteği sağlanıyor.
Kurs süresi boyunca, katılımcılara günde 15 TL.ödenecek. Eğitime katılanlar ayrıca, GTO üyesi olan ve kendi çalışma alanalrında lider olan kurumların sahiplerinden “Gönüllü Girişimci Koçluğu” adı altında koçluk desteği de alabiliyorlar.
Ücretsiz Girişimcilik kursuna katılmak isteyenlerin, Gaziantep Ticaret Odası MEKSA Mesleki Eğitim Merkezini telefonla arayarak ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Bunun dışında; 5 Ağustos 2010, sabah 09.00’da, İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü’nde mülakat yapılacak ve sonrasında uygun bulunan 25 kişiye Girişimcilik Eğitimi verilecek.
Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Başvuru Şartları
 
* İŞKUR’a işsizlik kaydını yaptırmış olmak,
* 18 Yaşını doldurmuş olmak,
* En az İlköğretim mezunu veya iş kurmak istenilen alanda geçerli sertifika/belge sahibi olmak,
* İŞKUR’un düzenlediği Girişimcilik Eğitimlerine daha önce katılmamış olmak gerekmektedir, ayrıca mesleki deneyimleriniz, mali kriterleriniz de dikkate alınacaktır. 
GTO MEKSA Mesleki Eğitim Merkezi
Telefon: (342) 221 10 74 – 221 10 75
İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü
Adres: Emek Mahallesi. 5. Cadde. 2.Sokak. No:10 Şehit Kamil – Gaziantep
Telefon: (342) 321 29 99 – 321 34 15Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*