23 Mayıs 2022

Sinop Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Sinop KOSGEB Girişimcilik Kursu

 
İŞKUR Sinop İl Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliğiyle, Sinop’ta Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Girişimcilik Kursu toplam 60 saat/12 iş günü sürecek ve kontenjan 25 kişiyle sınırlı. Kursiyerlere günlük 15 TL., aylık ise ortalamada 330 TL. harçlık ödenecek.

Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, 4000TL.Girişimcilik Destek Hibesi ve teminat da gösterebildikleri takdirde ek olarak 40.000TL.lik KOSGEB Girişimciler için Faizsiz Kredi Desteği’ne başvurma hakkı kazanacaklar.

Başvuruların, Sinop İŞKUR İl Müdürlüğüne şahsen yapılması gerekiyor. Kurum   programın net tarihini belirtmemiş, sadece Ağustos-Eylül ayı içerisinde planlandığını ve uygulanacağını belirtmişler ama kayıtlar çoktan alınmaya başlamış. Bu tür programlarda bazen bu durumlar olabiliyor. Kontenjan dolduktan sonra tarihler netleşebiliyor o yüzden bir an önce kayıt için başvurmanız yerinde olur. Bildiğiniz gibi iş dünyasında erken davranan daha fazla yol alır.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar:

* İŞKUR’a işsizlik kaydını yaptırmış olmak,

* 18 Yaşını doldurmuş olmak,

* En az İlköğretim mezunu veya iş kurmak istenilen alanda geçerli sertifika/belge sahibi olmak,

* İŞKUR’un düzenlediği Girişimcilik Eğitimlerine daha önce katılmamış olmak gerekmektedir, ayrıca mesleki deneyimleriniz, mali kriterleriniz de dikkate alınacaktır.

İŞKUR Sinop İl Müdürlüğü
Adres: Kaleyazısı Mahallesi. Sakarya Caddesi. Koca Sokak. No:11 Kat:2-3-4 SİNOP
Telefon: (268) 261 45 31Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*