18 Ocak 2022

İş ve Sosyal Paylaşım Ağları – 2 –

BUSİNESS NETWORKİNG SİTELERİ

Bugün iş fikirleri, toptan-perakende ticaret ve iş hayatı ile ilgili bir sitedeki forumda kadın esnaflarla ilgili bir konuyu okurken aklıma geldi, aslında daha önce tanıtmaya niyetlenmiştim ama fırsat olmamıştı. İşte şimdi size benim de çok faydalandığım o siteyi tanıtmak istiyorum:

www.koniks.com

Bu siteden özellikle satış-pazarlamaya ve gündeme dair çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim, ayrıca bir nevi aile ortamı gibi olmuş, sık yazan demirbaşlar birbirlerini tanıyorlar, bazen bir araya gelip fikir alışverişinde bulunuyorlar, farklı görüşlerde olanlar bile çok zaman birbirlerine tecrübelerini aktarıyorlar. Rekabet mi? Rekabet her yerde var, ticaretin olduğu yerde rekabetin olması doğaldır ama Koniks’te  sanırım site yönetiminin prensipli tavrından dolayı oldukça edepli bir rekabet var:) Bu da bana göre forumlara katılımı artırıyor  ve okuyanların daha çok faydalanmasına yarıyor.

Forumlara katılmak ve paylaşımda bulmak isterseniz üye olmanız gerek, üyelik ücretsiz. Eğer “ben yazmam kenara çekilip sadece okurum” diyorsanız üye olmadan da forumlara ulaşmanız ve okumanız mümkün, ama bence üye olun ve oradaki tartışmalara bir şekilde katılın. Bu tür ortamların içinde acemi bile olsanız emin olun yardımcı olacak çok insanla karşılaşacaksınız, aynı zamanda da piyasanın sanal kısmında pişiyor olacaksınız ve bu iş dünyasında bir şeyler yapmaya niyetlendiyseniz gerçekten önemli… Çünkü oradaki birçok sanal yazışma sonucu gerçek dünyada uygulamaya geçen ticari ortaklıklar oluşabiliyor.  Internette   iş yapmaya yönelik, ciddi ve interaktif sitelerin azlığı düşünülürse, Koniks’in, piyasanın içindeki insanlardan iş yaşamına yönelik bilgiler edinmek için oldukça uygun bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*