20 Mayıs 2022

Gümüşhane’de 85 Kadına 8 Ay İstihdam Garantili Ücretsiz Meslek Kursları

Gümüşhane’de,toplumda kadın istihdamını artırma amaçlı, ‘Sürdürülebilir Kalkınma İçin Kadın Girişimcilik ve Eğitim Merkezi’ projesi KAGİEM çerçevesinde, 18-35 yaş arası,85 işsiz kadına, çeşitli alanlarda ücretsiz meslek kursları verilecek. Proje; Gümüşhane Valiliği İl Özel İdaresi ile Gümüşhane Üniversitesi işbirliğiyle yürütülüyor. Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlere MEB(Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı sertifika verilecek ve kursiyerler çeşitli işyerlerinde 8 ay süreyle istihdam edilecek ya da kendi işyerlerini kurmaları için yönlendirilecekler.

Kurs verilecek branşlar ise şöyle:

* Kuaförlük

* Gümüş Hasır İşlemeciliği

* Çocuk Bakıcılığı

* Hasta Bakıcılık

* Özürlü Bakıcılığı

Kurslar; 2010 Eylül ayında başlıyor. Katılmak isteyen kadınların, bir an önce, Yenimahalle’deki Gümüşhane İl Genel Meclisi Salonu’ndaki AB Proje Bürosuna başvurmaları gerekiyor.

Bilgi İçin Telefon: (456) 213 10 34 – 213 10 31

www.gumushaneozelidare.gov.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

1 Yorum: Gümüşhane’de 85 Kadına 8 Ay İstihdam Garantili Ücretsiz Meslek Kursları

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*