09 Ağustos 2022

Fatma Genç Akkuzugil’den Alternatif Bir Proje: BebekOyunu.TV

Kadın girişimciler

Fatma Genç Akkuzugil; Biyoloji ve Halkla İlişkiler okumuş, özel sektörde çeşitli şirketlerde ve görevlerde bulunmuş akıllı, duyarlı ve girişimci bir kadın. Çocuk sahibi olmak için işine ara veriyor ve çocuk için doğumdan sonraki ilk üç yıl önemli olduğu için işine hemen geri dönmüyor. Kızı Azade doğduktan sonra, ilk 1,5 yıl boyunca alışverişleri dahil olmak üzere internette çok zaman geçirmeye, bu arada çeşitli ağlarda sosyalleşmeye ve internet projeleriyle ilgilenmeye başlıyor. Azade yürümeye başladıktan sonra, Fatma Hanım bilgisayar başındayken yanına gelip kucağına gelmek istiyor ve iki yaşından sonra kısa sürelerle Fatma Hanım onu da bilgisayar karşısına oturtuyor. Çünkü internette bunu araştırmış ve içinde bulunduğumuz internet çağında çocukları bilgisayardan uzak tutmanın zor olduğunu, birçok ebeveynin aynı şeyleri yaşadığını fark etmiş. Sonra kızının internetteki çocuk oyunlarına ve videolarına nasıl tepkiler verdiğini…  Ama girişimci bir kadın olarak asıl fark ettiği; özellikle okul öncesi dönemdeki bu çocuklar için uygun Türkçe eğitsel içerik ve oyunların, masalların internette pek bulunmadığını, sadece yabancı kaynaklı siteler olduğunu… Böylece BebekOyunu.TV’yi yapmaya karar vermiş.

BebekOyunu.TV; çocuklarınız için eğitici ve eğlenceli, hem online hem de güvenli bir proje olarak planlanmış. Sitede yer alan tüm proje yazıları, yapım, montaj, seslendirme kendi elinden çıkıyor ve konuşmalarımızdan anladığım kadarıyla bu konuda gerçekten büyük özveri ve titizlikle çalışıyor. Ayrıca tüm içerikler pedagog ve psikolog denetiminden geçtikten sonra yayınlanıyor. Üstelik Fatma Hanım, videolarda kullandığı kuklaları ve birçok teknik gereci, burada bulamadığı için yurtdışından getirtmiş.

BebekOyunu.TV’de ebeveynlerin, çocuklarının okul öncesi eğitimleriyle ilgili konuşabilecekleri bir forum ve danışabilecekleri uzmanlar da bulunuyor. Ama bana göre en güzeli, sizin de eğitsel oyun  videolarınızla katılabilmenize imkan veriyor  olmaları… Kendi çocuğunuzla yaptığınız bir eğitsel oyun videosunu BebekOyunu.TV’ye gönderdiğinizde, pedagoglar tarafından denetlendikten sonra uygunsa sitede yayınlıyor. Çocuklar sitedeki videolarda kendilerini izleyince ya da arkadaşlarına gösterince sevinebilirler… Aynı şey paylaşan ebeveynler için de geçerli… Bence Fatma Hanım bu bölümü çok güzel düşünmüş… Ayrıca Ocak ayından sonra başka güzel fikirler de uygulamaya geçecek ve çocuklarınız daha da eğlenecek ama orası da sürpriz olsun, siteyi takip ettiğinizde görebilirsiniz:)

Fatma Genç Akkuzugil, gözlemlediğim kadarıyla girişimciliğinin ve azminin yanında, insan olarak da güzel ve paylaşımcı bir insan, projesine inanıyor ve tüm detayları o kadar heyecanla anlattı ki, ben de  ona inandım. Dilerim ileride daha büyük başarılara imza atan kadın girişimcilerimizden biri olur. Ayrıca ilgilenenler olursa; projesini geliştirmek için melek yatırımcılarla görüşmeye açık olduğunu da buradan belirtelim…

www.bebekoyunu.tvKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*