23 Mayıs 2022

Malatya’da 80 Kadına MEB Sertifikalı Ücretsiz Bakıcılık Kursları

Malatya’da, toplumda ve yerelde, kadın istihdamını ve işgücüne nitelikli katılımlarını artırma amaçlı, “BERRAK SEVGİ” projesi çerçevesinde, 18-40 yaş arası, 80 işsiz kadına, ücretsiz yaşlı, çocuk ve hastabakıcılığı meslek kursları verilecek.

Proje; Malatya Valiliği İl Özel İdaresi, ÇEDEKO(Çevresel Değerleri Koruma Derneği) , Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülüyor. 40 İlköğretim ve 40 Ortaöğretim mezunu olmak üzere, toplamda 80 kadına verilecek meslek kurslarının bitiminde, başarılı olan kursiyerlere MEB(Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı sertifika verilecek, ayrıca kurs süresi boyunca kendilerine 8 Euro(Avro) ücret ödenecek. Daha sonra da, www.malatyabakici.com adresi hizmete sokularak,bakıcı talepleri ve yerleştirmeleri bu web adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Kursiyer olarak alınacak kişileri belirlemek için, yaklaşık 5000 kişi ile anket yapılması düşünülüyor ve bu anket sonuçlarıyla birlikte, öncelikli işe ihtiyacı olan kadınlar seçilecek. Aşağıya Malatya Valiliği İl Özel İdaresi iletişim bilgilerini ekledim. Katılmayı düşünüyorsanız, bir an önce başvuruda bulunmanız uygun olur, çünkü net tarihleri belirtmemişler, riske atmamakta fayda var.

Malatya İl Özel İdaresi

Adres: Karakavak Mevkii. Maşti Karşısı. MALATYA

Telefon: (422) 255 22 58

www.malatyailozelidaresi.gov.trKişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*