26 Mayıs 2018
Keçe Yapımı ve Keçe Kursları

Digna van Houte, 36 yaşında, Hollanda’lı bir hanım.Güzel sanatların bir çok dalıyla ilgilenen Digna, eşinin işi nedeniyle gittikleri Almanya’da keçe ile ilgilenmeye başlamış,sonraki 5 yıl boyunca bu konuda çok sayıda eserler yapmış. Daha sonra Türkiye’ye döndüklerinde de, İstanbul’da, belli dönemlerde keçe yapımını anlattığı “Keçe Kursları” vermeye başlamış. Tüm bunları yaparken bir yandan da Mimar Sinan Üniversitesi Dekor-Kostüm-Tasarım bölümünden önlisans diploması almış, bir yandan da iki çocuğu olan ve onlara annelik eden Digna, fark ettiğiniz gibi oldukça çalışkan birisi.

 

Keçe yapımı ve keçeden üretilen ürünler son yıllarda dünyada ilgi çekmeye başlayan bir konu. Rusların bu konuda marka olmaya başladıkları, keçeden yapılan Valenki botları da bunlardan biri.


Digna’nın WordPress’te “keçe” hakkında bilgi verdiği, kurslarından bahsettiği ve eserlerini sergilediği oldukça renkli bir blogu var, bu arada bloguna gelen mesajlara verdiği yanıtlara bakarak,  Türkçesinin gayet iyi olduğunu siz de göreceksiniz.

 

Yarın, yani 5 Nisan Pazartesi günü, Digna, İstanbul-Tünel Su Sanat Atölyesi’nde, saat 12.00’de, keçe kursları ile ilgili katılmak isteyenlere bilgi verecek ve sorularınızı cevaplandıracak. Sınıflarını en fazla 8 kişilik olarak düzenlediği için her kursiyerle de rahat rahat ilgilenebiliyor ve bu da öğrenme kalitenizi artırıyor. Ayrıca isteyenlere özel ders de verebileceğini iletiyor. Sorularınız için kendisine çekinmeden de mail atabileceğinizi belirtmiş. Aşağıya Su Sanat ve Digna van Houte’nin iletişim bilgilerini ekledim, oradan kendisine ulaşabilirsiniz.

Keçe Blogu : http://keceyapalim.wordpress.com/

E-Posta       : dignavanhoute@gmail.com

Su Sanat     : (212) 245 96 59 / www.susanat.com

Kişisel Gelişim

Evden Yaptığım İşimi Nasıl Geliştirip Büyütebilirim?

by Editör in E-Ticaret 0

Bir arkadaşım, geçenlerde evinde lüks ve oldukça zarif hediye paketleri yapma işine başladı.. Yeni ve küçük bir girişimci olarak, kendisi işini geliştirip büyütmek ve devamlı müşteriler edinip sayılarını çoğaltmak için yapılabilecek şeyleri, farklı yöntemleri öğrenmek [...]

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*