20 Eylül 2017
İzmir’de Yaşayan Gençlerin Geliştirilmesi Projesi

izmir gençlik gelişim projesi

İSTÖP (İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu) ve Konak Belediyesi işbirliğiyle, ” İzmir’de Yaşayan Gençlerin Geliştirilmesi Projesi”, İslam Kalkınma Bankası’nın 125.000 Euro’luk finans desteğiyle hayata geçiriliyor.

İzmir’de Yaşayan Gençlerin Yetiştirilmesi Projesi, bir yıl sürecek ve projeden 18-30 yaş arasındaki, üniversite mezunu veya eğitimine devam eden 50’si erkek, 50’si kadın olmak üzere 100 genç faydalanacak ve kendilerine bir yıl boyunca mesleki formasyon ve girişimcilik eğitimi verilecek.

Projede eğitim alacak gençlere ilk 3 ay Girişimcilik Eğitimi, 6 ay da Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi verilecek.Daha sonra 4 gruba bölünecek bu genç arkadaşlarımızdan 3 gruba Netsis Bilgisayarlı Muhasebe, Doğalgaz Eğitimi ve Çiçekçilik Eğitimi, kalan 25 kişilik gruba ise girecekleri yetenek sınavı sonucuna göre yeteneklerine göre 3 aylık eğitimler verilecek.

Projeye katılmak isteyen gençlerin, 31 Ağustos 2010 tarihine kadar Konak Belediyesi’ne veya İSTÖP’e şahsen başvurarak, başvuru formunu doldurup teslim etmeleri gerekiyor, daha sonra projeye seçilen gençlere haber verilecek ve eğitimler başlayacak.
KONAK BELEDİYESİ

Adres: Dokuz Eylül Meydanı. No:11 Basmane – İZMİR

Telefon: (232) 489 45 22

www.konak.bel.tr

www.izmirsiviltoplumorgutleri.com

İlk yorum sizden gelsin!

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*